Artykuły

Kalisz. Nowy sezon u Bogusławskiego

W połowie września rusza sezon w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W planach m.in. październikowa premiera "Miasta pustych pianin" Mateusza Pakuły w reż. Leny Frankiewicz. Do kaliskiego zespołu dołączyło troje młodych aktorów.

Na początek trzydniowe warsztaty i pokaz spektaklu plenerowego pt. "Arka". Widowisko przygotowuje Teatru Ósmego Dnia wraz z zespołem aktorskim (choć nie tylko) Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Spektakl zagrany zostanie jednokrotnie w piątek 18-go września o godzinie 21:00. Widowisko odbędzie się na Scenie Letniej tj. na parkingu za gmachem Teatru. Udział jest bezpłatny.

***

Ostatni weekend września to kolejna edycja akcji "60 + KULTURA". W jej ramach widzowie powyżej 60-tego roku życia na spektakl pt. "Rewizor" mogą zakupić bilety po specjalnej cenie 15 zł.

Zwiedzanie Teatru nie jest objęte dodatkową opłatą, prosimy jednak o wcześniejsze deklaracje uczestnictwa (w kasie teatru).

Wznowiona akcja "60 + KULTURA" została zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2011 roku, dziś wpisuje się w program "Kultura Dostępna".

Sobota 26 września godzina 19:00 (Zwiedzanie 17:30)

Niedziela 27 września godzina 17:00 (Zwiedzanie 15:30)

***

Także we wrześniu zapraszamy do "podglądania" pracy uczestników kolejnych warsztatów w ramach cyklu KALISZ: LABORATORIUM DLA PRZYSZŁOŚCI. Tytuł wrześniowej odsłony to "PRZYSZŁY NIEDOKONANY. WARSZTATY DLA AKTORÓW I MIEJSKI SPACER PERFORMATYWNY. Celem warsztatów jest pobudzenie wspólnotowej wyobraźni oraz integracja różnych grup mieszkańców Kalisz. Poprowadzi je Wojtek Ziemilski - reżyser dramaturg, performer, autor instalacji multimedialnych, twórca poruszający się poza tradycyjnie wytyczonymi granicami sztuk.

***

Wrzesień to także intensywna praca nad październikową premierą. Będzie to "Miasto pustych pianin" w reżyserii Leny Frankiewicz, z tekstem Mateusza Pakuły.

***

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego ma także troje nowych, etatowych aktorów. To znana już choćby z "Klęsk w dziejach miasta" Natasza Aleksandrowitch, debiutująca w "Wojnie polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną" Maja Wachowska i Dawid Lipiński, który m.in. w "Szalonych nożyczkach" zmieni Szymona Mysłakowskiego.

Nowi aktorzy jeszcze we wrześniu wejdą przed obiektyw Bartka Warzechy, który dołączy ich fotografie do serii czarno-białych zdjęć, które dostępne są min. w formie pocztówek (do nabycia w teatralnej kasie).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji