Artykuły

Zabrze. Premierowa "Lady M." w Nowym

Teatr Nowy zaprasza na premierę monodramu Magdaleny Waligórskiej "Lady M" na podstawie "Makbeta" w tłumaczeniu Antoniego Libery z wykorzystaniem fragmentu "Łaknąć" Sarah Kane - w reżyserii Karola Stępkowskiego.

Już 13 lutego 2016 r. (najbliższa sobota) o godz. 16.30 spróbujemy zmierzyć się z próbą odpowiedzi na pytanie fundamentalne - Co takiego tkwi w człowieku, że gotów jest pozbyć się wszelkich hamulców: moralnych, kulturowych, społecznych, ludzkich?

Co powoduje, że popełnia zbrodnię?

"Żaden rasowy angielski aktor nie powie gram w Makbecie. Powie gram w tej szkockiej sztuce. Zła legenda "przeklętej" Szekspirowskiej opowieści jest żywa do dzisiaj. Jak twierdzą Anglicy, przy pracy nad Makbetem zdarzały się różne nieszczęścia ze śmiercią włącznie. Co więc powoduje, że stale wracamy do szkockiej historii?

Historii ponurej, naznaczonej zdradą, zbrodnią królobójstwa i dzieciobójstwa. Skażonej obłędem głównych bohaterów - otwórzcie otwór niech wejdzie potwór

Zło wciśnie się w każdą szczelinę, zatruje duszę i poruszy mroczne namiętności. Spowoduje, że Lady Makbet-żona, matka, królowa dopuści się strasznych zbrodni. Co nią powoduje?

Odpowiedź jest tylko pozornie łatwa. Jest zła. A może jest słaba, niepewna, samotna, niespełniona. Może tęskni za prawdziwym uczuciem. Może to krzyk rozpaczy?

Magdalena Waligórska-Lady M odpowie na te pytania " Karol Stępkowski- reżyser

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji