Artykuły

Gliwice. Wkrótce premiera w Teatrze Miejskim

Pierwszą premierą Teatru Miejskiego w Gliwicach będzie widowisko w reżyserii Łukasz Czuja "Dom spokojnej młodości".

Spektakl to teatralna podróż do Polski z początków kapitalizmu. Wspólnie z Państwem spojrzymy wstecz, aby przypomnieć sobie burzliwy okres przemian zachodzących w latach 90'tych. Zaprezentujemy opowieść o pogoni za marzeniami, mirażami wpisanymi w obietnicę wolności. Scenariusz przygotowuje Michał Chludziński, postacie budowane są w oparciu o osobiste impresja aktorów, wykorzystane zostały także wątki gliwickie. W spektaklu biorą udział aktorzy z budowanego właśnie stałego zespołu artystycznego oraz artyści zaangażowani specjalnie do tego projektu.

Tłem ich historii będą okoliczności związane z Gliwicami: powstanie słynnego targowiska "Balcerek" czy wizyta papieża w 1999 roku. Nie zabraknie także nawiązań do wydarzeń, które poruszały masową wyobraźnię, takich jak słynna walka Andrzeja Gołoty z Lennoxem Lewisem czy protesty przeciw wejściu do Unii Europejskiej. Całość opowiedziana będzie w dynamicznym rytmie, z mocno rozbudowaną choreografią.

Za choreografię odpowiedzialna jest Paulina Andrzejewska, autorka choreografii do spektakli powstających m.in. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Teatrze Roma.

Kierunek podróży wyznaczy muzyka. Zabrzmią motywy znane z repertuaru rockowego (Kult, T Love, Proletaryat, Yugoton) i współczesne kompozycje Marcina Partyki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji