Artykuły

Chorzów. Potrójny finał Teatru Ogrodowego z prezentem dla widzów

25 sierpnia, w piątek o 19:00 spektakl "Wszystko o kobietach": piękna obsada Teatru Ludowego, damsko-męskie prawdy i sekrety płci. Będzie śmiesznie, ale też refleksyjnie.

Po spektaklu, ok. godz. 21:00 odbędzie się recital Barbary Lubos

"Świat w obłokach" i to nasz prezent dla Widzów: każdy, kto ma bilet z dowolnego wydarzenia ChTO z jedenastego sezonu na recital wchodzi jako nasz gość, czyli za darmo. Kto nie ma biletu, a chciałby się

pozachwycać hipnotycznym głosem Barbary Lubos i genialnymi aranżacjami utworów Grechuty, Kaczmarskiego czy Demarczyk - płaci 20 złotych.

W sobotę o 15:00 ostatnie w tym sezonie przedstawienie Chorzowskiego

Teatrzyku Ogródkowego, czyli Momo. Ewa Kubiak opowie historię rozpisaną na dziesięć postaci. Wstęp dla dzieci i dorosłych wolny (także na godzinę przed bajką do Skansenu).

W tym roku finał ChTO jest potrójny: najpierw Teatr Ludowy na zakończenie głównego programu, później recital Barbary Lubos jako prezent-niespodzianka, a 1 września nowy cykl, najlepsze i najciekawsze spektakle przygotowane przez młodzież.

***

25 sierpnia (piątek) o 19:00 w Sztygarce Teatr Ludowy (Kraków)

"Wszystko o kobietach"

To napisana z matematyczną precyzją, oczywiście przez mężczyznę, sztuka o kobietach. Skonstruowana jak misterna układanka z puzzli. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem. Ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie ocierają się o siebie, a one samie przeglądają się w sobie nawzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola z lalką Barbie w objęciach oraz żywotne pensjonariuszki Domu Seniora. Wszystkie znalazły się w sieci skomplikowanych relacji międzyludzkich.

***

UWAGA: PREZENT DLA WIDZÓW JEDENASTEGO SEZONU CHTO:

25 sierpnia (piątek) ok. 21:00, po spektaklu Wszystko o kobietach

w Sztygarce

Barbara Lubos - Świat w obłokach (recital)

akompaniament: Adam Snopek

(Widzowie z dowolnym biletem z jedenastego sezonu ChTO wstęp wolny,

reszta świata - 20 zł)

Recital Barbary Lubos Świat w obłokach to perfekcyjnie przygotowana opowieść o człowieku i jego kondycji we współczesnym świecie. Teksty Grechuty, Demarczyk czy Kaczmarskiego składają się na opowieść o pragnieniu miłości, o walce z samotnością czy przeciwstawianiu się okrucieństwu. Piosenki układają się w spójną historię. Barbara Lubos przepuszcza utwory przez własną wrażliwość, nasyca je emocjami i proponuje słuchaczom interpretacje zapadające na długo w pamięć. Autorskie wykonanie oraz akompaniament Adama Snopka to kolejne atuty recitalu, dostępnego również na płycie Świat w obłokach.

***

26 sierpnia (sobota) o 15:00 w Skansenie

Teatr Rawa (Katowice)

Momo

tekst: Michael Ende

tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski

adaptacja i reżyseria: Hubert Bronicki

muzyka: Paweł Furtek

scenografia: Katarzyna Majchrzak-Żelazo, Bartosz Socha, Krzysztof Pyta

reżyseria światła: Maciej Dziaczko

na scenie: Ewa Kubiak

Pierwszy polski spektakl z wykorzystaniem formuły japońskiego teatru ilustracji -Kamishibai. Inscenizacja kultowej powieści dziecięcej w nowatorskiej adaptacji, z wykorzystaniem różnorodnych technik teatralnych.

Pewnego dnia do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta przybywa niezwykła dziewczynka: Momo. Ma osiem, a może już dwanaście lat? Trudno to dokładnie powiedzieć.

Jednak bardziej osobliwy niż jej wygląd, jest ukryty talent. Momo posiada bowiem niezwykłą moc, dzięki której potrafi rozwiązywać problemy i łagodzić spory. Dlatego szybko zaskarbia sobie sympatię dorosłych. Dzieci z kolei uwielbiają odwiedzać Momo, bo zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni. Radosną codzienność przerywa niespodziewane pojawienie się Szarych Panów. Tajemnicze, mroczne postaci pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców. W mgnieniu oka popielaty cień smutku i pośpiechu spowija całe miasto. Na szczęście Momo zdobywa się na odwagę i stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?

Momo to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem. Sztuka posiadająca nie tylko walory artystyczne, ale także edukacyjno-wychowawcze: promująca pozytywne wartości społeczne i etyczne.

Dzięki barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych: teatru lalek, teatru przedmiotu oraz japońskiego teatru ilustracji - Kamishibai, spektakl jest pełen rozmachu i stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji