Artykuły

Bielsko-Biała. Premiera sztuki Marty Guśniowskiej w lalkach

Najnowsze przestawienie Teatru Lalek Banialuka zostało zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach i całych rodzinach. Premiera spektaklu "Smacznego, proszę Wilka!" w niedzielę.

Nie tak dawno; dawno temu mały, zagubiony Zajączek, wędrując po lesie w poszukiwaniu taty naiwnie wkroczył do chatki Wilka. Wilk ten właśnie chciał pożegnać się z życiem i chyba tylko dlatego, wbrew własnej naturze i pradawnym instynktom, zamiast bez namysłu schrupać Zajączka postanowił się nim zaopiekować. Ten zaskakujący zwrot akcji dał początek niezwykłej podróży i niecodziennej przyjaźni.

Precyzyjnie wykonane lalki ożywają za sprawą sprawnej animacji aktorów. W tym bajkowym świecie zły Wilk nieoczekiwanie pokazuje swoją dobrą stronę, a jednocześnie oswaja młodych widzów z trudnym tematem śmierci. Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia jest Marta Guśniowska, której sztuki od lat realizowane są na scenach w całej Polsce. Scenografię, kostiumy i lalki zaprojektował Pavel Hubička zaś muzykę do spektaklu skomponował Paweł Klimek. Taki zespół realizatorów gwarantuje najwyższy poziom artystyczny przedstawienia i świetną zabawę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji