Artykuły

Lublin. Propozycje dla młodzieży w ramach projektu Grarantanna

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca młodzież do pozostania w domach w trakcie kwarantanny poprzez wykorzystanie pozytywnych aspektów gier i grywalizacji. Lubelska Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży "Teatrikon" odpowiada za stronę merytoryczną projektu Grarantanna i przygotowuje dla młodzieży wiele internetowych propozycji.

Na stronie internetowej www.grarantanna.pl na młodzież z całego kraju czeka mnóstwo propozycji na spędzenie okresu domowej kwarantanny. Dostępne są sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi gier online, turnieje i konkursy.

Młodzi ludzie mogą codziennie zaangażować się online w szereg działań łączących rozwój i dobrą zabawę. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie grarantanna.pl oraz wyszukując hashtag #grarantanna w mediach społecznościowych.

Uczestnicy projektu będą mogli na przykład nauczyć się projektowania gier, tworzenia prototypów, wykorzystania silnika Unity, w ramach webinaru, który potrwa przez 6 dni, począwszy od 20 marca. Początek o godz. 14.

W ramach projektu dostępne są również quizy związane z historią naszego kraju. Quizów dostępnych jest 15, a udział w każdym z nich to szansa na wygranie cennych nagród. Gra trwa do 27 marca do godziny 20:00.

Na stronie można się także zapisywać na sesje gier RPG online, polegających na wspólnym opowiadaniu historii według ustalonych wcześniej reguł w wyobrażonym świecie.

W sobotę, 21 marca, wystartuje Game Jam online. To konkurs tworzenia gier elektronicznych. Uczestnicy będą mieli 5 dni (dokładnie 120 godzin) na tworzenie gier w oparciu o temat, który zostanie ujawniony dopiero w momencie rozpoczęcia konkurs.

W ramach Grarantanny powstanie także serwer Minecraft, na którym rozegrany zostanie konkurs na tworzenie replik znanych budowli. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Konkurs startuje w niedzielę 22 marca.

Za program Grarantanny odpowiada Fundacja TEAM Teatrikon oraz lubelscy animatorzy i animatorki związani z takimi organizacjami jak Stowarzyszenie NeverLight, Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH oraz Fundacja Lublin GameDev.

Projekt Grarantanna, dostęp do wszystkich propozycji oraz zapisy na wybrane wydarzenia dostępne są pod adresem www.grarantanna.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji