Artykuły

Internet. Kultura w sieci na dziś

We wtorek odbędzie się dużo rozmów o literaturze, o historii Żydów i Żydówek, ale będzie też trochę rozmów o sztuce i teatr dla dzieci. Polecamy wydarzenia w sieci.

godz. 14 - NAC online - Fotografie w domowym archiwum

Warsztaty z fotograficznym archiwum to pomysł na kulturalny wtorek od Narodowego Archiwum Cyfrowego. O podstawach digitalizacji zbiorów opowie Mateusz Bolesta a o identyfikacji treści zdjęć i nośników powie Łukasz Karolewski. Transmisja na fanpage'u NAC.

godz. 15 - Typorozmowy: Marian Misiak

Typorozmowy, czyli rozmowy z projektantami i typografami, to wspólny projekt Galerii Rondo Sztuki w Katowicach, ASP w Katowicach, Dizajn BWA Wrocław, BWA Wrocław i ASP we Wrocławiu. Gościem piątego odcinka będzie Marian Misiak, projektant, typograf, aktywista, badacz kultury wizualnej i twórca platformy internetowej Threedotstype. Transmisja na Facebooku Ronda Sztuki.

godz. 17 - "Jagoda i niedźwiedzie" reż. Jerzy Moszkowicz

"Jagoda i niedźwiedzie" to spektakl dla widzów i widzek powyżej 9 roku życia, który będzie można obejrzeć na fanpage'u i kanale YouTube Centrum Sztuki Dziecka. Sztuka przełożona z języka francuskiego opowiada o Jagodzie, która ma swojego niedźwiedzia. Jednak nikt poza dziewczynką tego zwierzęcia nie widzi. Jak to możliwe? Należy włączyć spektakl, aby się o tym przekonać. Spektakl powstał w koprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu.

godz. 18 - "Reszta ciała" - promocja online książki Rafała Kowalskiego

Rafał Kowalski jest zastępca kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, od lat bada relację polsko-żydowskich dziejów i kultury narodu żydowskiego. Najnowszym owocem jego pracy jest książka "Reszta ciała" o pochodzącej z Płocka żydowskiej rodzinie. Transmisja na fanpage'u Muzeum Żydów Mazowieckich.

godz. 18 - "Wotum" - spotkanie on-line z Maciejem Siembiedą

Mieszkający w Trójmieście Maciej Siembieda, dziennikarz, reporter i autor thrillerów, połączy się wirtualnie z Miejska Biblioteką Publiczną w Opolu żeby opowiedzieć o swojej najnowszej książce "Wotum". Transmisja na fanpage'u opolskiej biblioteki.

godz. 19 - Spotkanie z Sylwią Chutnik

Z okazji 30-to lecia swojej działalności Amnesty International, przy współpracy z agencją 180heartbeats + JUNG v. MATT, przygotował zbiór opowiadań o prawach człowieka, nadziei i wolności. Projekt powstaje razem z polskimi twórcami i twórczyniami a jego początek zainauguruje spotkanie z Sylwią Chutnik, które poprowadzi Anton Ambroziak. Transmisja na fanpage'u Amnesty International Polska.

godz. 19 - Japonia. W gorsecie rytuałów. Mówią Piotr Milewski i Ka Mochi

Pierwsze hybrydowe wydarzenie organizowane przez Big Book Cafe w Warszawie: z udziałem publiczności na żywo i w internecie. Piotr Milewski, dziennikarz i reporter, oraz ilustratorka i rysowniczka Ka Mochi. Porozmawiają o kulturze japońskiej, o rygorze i tabu, o życiu codziennym, pracy i kulturze. Transmisja na fanpage'u Big Book Cafe.

godz. 19 - Jak rzucić wszystko i wyjechać... gdzie się tylko chce

Kilka lat temu bardzo popularne było hasło "Rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady" jako rodzaj manifestacyjnego zerwania z dotychczasowym wielkomiejskim życiem i powrót ku naturze. Niektórzy i niektóre idą o krok dalej i rzucają wszystko jadąc w nieznane. Opowiedzą o tym blogerki Magda (The Traveling Onion) i Dominika (Dodo Knitter). Transmisja na fanpage'u NZS UW.

godz. 19 - Artystyczne związki: Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński

Często z wielką sztuką, zarówno wizualną, jak i dźwiękową czy literacką, związana jest wielka miłość. Odwzajemniona bądź nie, czysta bądź toksyczna, łatwa bądź wybojową. O związku wybitnych artystów, Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego, opowiedzą badaczki: Magda Kąkolewska, Maja Wolniewska i Anna Palacz. Transmisja na stronie internetowej.

godz. 19.30 - Czytelnia POLIN online | prof. Jan Grabowski "Na posterunku"

W marcu, nakładem wydawnictwa "Czarne" ukazała się książka profesora Jana Grabowskiego "Na posterunku. Udział polskiej policji granatowej i kryminalnej w zagładzie Żydów". Z historykiem specjalizującym się w badaniach nad Holocaustem porozmawia inny historyk - Krzysztof Persak. Transmisja na fanpage'u Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji