Artykuły

Łódź. Rogucki i Karaś na scenie plenerowej Festiwalu Łódź Czterech Kultur

W ramach tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur (FŁ4K) w sobotę wieczorem na scenie plenerowej Polskiego Radia Łódź wystąpi duet Karaś/Rogucki – informuje PAP dyrektor programowy rozgłośni Marcin Wąsiewicz.

W ramach tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur (FŁ4K) w sobotę wieczorem na scenie plenerowej Polskiego Radia Łódź wystąpi duet Karaś/Rogucki – informuje PAP dyrektor programowy rozgłośni Marcin Wąsiewicz.


Podczas koncertu Piotr Rogucki i Jakub Karaś wykonają m.in. „Motoryzacyjno-katastroficzne erotyki” z płyty „Ostatni bastion romantyzmu.”


„Paradoksalnie to pandemia doprowadziła do współpracy Polskiego Radia Łódź z FŁ4K. My zaoferowaliśmy nasz profesjonalny zespół i nasze kameralne ogrody na tyłach rozgłośni, gdzie w latach 90. ub. wieku realizowane były słynne koncert Bez prądu, festiwal - czołówkę twórców, którzy występują na plenerowej scenie muzycznej” – powiedział PAP dyrektor PRŁ Marcin Wąsiewicz.


„Jeszcze w maju były wątpliwości, czy z powodu pandemii uda nam się zrealizować plany w tegorocznej edycji festiwalu” – mówiła producentka FŁ4K Kamila Golik. „Teraz starujemy pełni optymizmu” – dodała.


Pomimo obostrzeń związanych z epidemią SARS–CoV-2, festiwal odbywa się z udziałem publiczności, ale z zachowaniem specjalnych norm sanitarnych.


Sobotni koncert duetu Rogucki/Karaś rozpocznie o godz. 20.00. Transmisja na antenie PRŁ.


W niedzielę, 6 września, koncert w wykonaniu wykładowców i studentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi w studiu im. H. Debicha w Polskim Radiu Łódź, którego będzie można posłuchać na antenie PRŁ oraz obejrzeć w mediach społecznościowych.


Organizatorzy przygotowali również wiele wydarzeń teatralnych. Więcej na stronie 4kultury.pl.


Festiwal Łódź Czterech Kultur organizowany jest od 2010 roku i nawiązuje do, wymyślonego przez nieżyjącego już Witolda Knychalskiego, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, który odbywał się od 2002 do 2009 roku.


Nazwa związana jest z dziedzictwem Łodzi i wpływu na rozwój miasta kultur ludzi współtworzących miasto. Chodzi o Polaków, Żydów, Rosjan i Niemców. 


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji