Artykuły

Gorlice. 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta - od 23 września

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta, który odbędzie się w dniach 23-27 września w Gorlicach w Beskidzie Niskim, gościć będzie 27 twórców. Podczas festiwalu zaplanowano 23 wydarzenia literackie. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest pisarz Andrzej Stasiuk.


"Tradycyjnie już, wraz z nadejściem jesieni, Gorlice stają się stolicą polskiej literatury. A wszystko to za sprawą Festiwalu im. Zygmunta Haupta, którego dyrektorem artystycznym jest Andrzej Stasiuk. W dniach 23-27 września festiwal odbędzie się po raz szósty, a Beskid Niski zapełni się twórcami i czytelnikami" - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa festiwalu Ewa Sularz.


Wyjaśniła, że tegoroczny festiwal odbędzie się w formule tradycyjnej, ale planowany jest także streaming wydarzeń online na Facebooku oraz kanale YouTube, by odbiorcy, którzy nie wybiorą się do Gorlic, mogli uczestniczyć w spotkaniach.


"Podczas 5 dni festiwalu uczestnicy wezmą udział w 23 wydarzeniach, w tym w spotkaniach ze znakomitymi i nagradzanymi autorami oraz autorkami. Pretekstem do rozmów z twórcami będą ich najnowsze książki" - czytamy w zapowiedzi imprezy.


Swój udział potwierdzili: Mariusz Szczygieł, Waldemar Bawołek, Mikołaj Łoziński, Dominika Słowik, Małgorzata Lebda, Urszula Zajączkowska, Mira Marcinów, Adam Wajrak, Zyta Rudzka, Maciek Bielawski, Kalina Błażejowska, Pajączkowska, Adam Kaczanowski, Andrzej Niewiadomski, Piotr Marecki, Ryszard Koziołek, Barbara Sadurska, Olga Hund i Wojciech Nowicki.


Festiwal ma też na celu przybliżanie uczestnikom i mieszkańcom Beskidu Niskiego twórczości Zygmunta Haupta - niesłusznie zapomnianego polskiego pisarza. Odbędzie się czytanie opowiadań Haupta w interpretacji Andrzeja Grabowskiego.


"Warto będzie również wziąć udział w spotkaniu, podczas którego prof. Andrzej Niewiadomski i dr Paweł Panas spróbują przyjrzeć się przede wszystkim lwowskiemu okresowi w życiu pisarza - przyjaźniom, kontaktom towarzyskim i literackim, na czele z nieformalnym uczestnictwem w grupie +Rybałtów+ i momentem debiutu literackiego w latach trzydziestych" - napisano w przesłanej informacji.


Więcej informacji o programie festiwalu znaleźć można na stronie.


Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji