Artykuły

Białystok. Kino Helios zaprasza do Covent Garden w Londynie

Nie tylko filmowe premiery, ale też balet, opera i spektakl teatralny. To najnowsza oferta kina Helios, który proponuje wyprawę do Royal Opera House w Covent Garden - jednego z najważniejszych gmachów operowych w Londynie.


W ciągu najbliższych tygodni widzowie w Białymstoku zobaczyć mogą zrealizowaną na Wyspach operę "Manon Lescaut", operowo-teatralny spektakl "Makbet" oraz balet "Dziadek do orzechów". 


Słynna opera Pucciniego „Manon Lescaut” do zobaczenia już w środę (11 listopada). To historia miłości między Manon a studentem Des Grieux w nowej inscenizacji Jonathana Kenta.


2 grudnia na ekranach kin Helios „Makbet” – inspirowana szekspirowskim dramatem opera Verdiego, w teatralnej wersji, ze świetną obsadą (Anna Netrebko i Żeljko Luczić), pod batutą Antonia Pappana i w reż. Phyllidy Lloyd.


A 16 grudnia, w sam raz na przedświąteczny czas – słynny baśniowy balet „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego w reż. Petera Wrighta.


Wszystkie pokazy prezentowane są z napisami w języku polskim. Helios. 


Kilka godzin w kinie


Trzeba się liczyć z tym, że wszystkie te dzieła to produkcje długie: „Manon Lescaut” z przerwami trwa cztery godziny, „Makbet” – ponad trzy. „Dziadek do orzechów” – nieco ponad dwie godziny.


Bilety na „Manon Lescaut” i „Makbeta” są już w sprzedaży. 


Warto wiedzieć, że im wcześniej zdecydujemy się na kupno biletów, tym jego cena będzie niższa. Na seanse sprzedawane są także bilety szkolne w cenie 17,90 zł oraz grupowe (minimum 10 zł – 34,90 zł).


W kinie Helios zgodnie z obostrzeniami na widowni zajętych może być 25 proc. miejsc, co oznacza, że widzowie zajmują co czwarty fotel. W kinie co godzina dezynfekowane są: hol kina, stoliki i toalety, sale kinowe zaś wietrzone i dezynfekowane po każdym seansie. Istnieje możliwość zakupu produktów barowych – ich wydawanie dostosowanie jest do obowiązujących wytycznych sanepidu.


Opera. Opisy


„Manon Lescaut” Opera Giacoma Pucciniego. Reżyseria: Jonathan Kent Czas: 240 minut, od lat 15 (Wielka Brytania) Manon przypadkiem spotyka studenta, kawalera Des Grieux. Młodzi zakochują się w sobie. Decydują się na wspólną ucieczkę, ale gdy stary Geronte proponuje Manon życie w bogactwie i luksusach, ta zmienia zdanie. Jednak Manon nie potrafi zapomnieć o Des Grieux. Kawaler przygotowuje ucieczkę, ale Geronte doprowadza do jego aresztowania. Młodym udaje się uciec, jednak po drodze Manon pada z wycieńczenia. Umiera w ramionach Des Grieux. Reżyser Jonathan Kent odnajduje współczesną wymowę w opowieści o wystawionej na pokusy kobiecie, która zostaje zmuszona do działania wbrew sobie i otrzymuje karę o wiele cięższą niż swoje przewinienie. Zarejestrowano w 2014. Czas trwania seansu podany wraz z dwoma antraktami.


„Makbet” Spektakl operowo-teatralny. Reżyseria: Phyllida Lloyd Czas: 200 minut, od lat 13 (Wielka Brytania) Inspirowana Szekspirowskim dramatem opera Giuseppego Verdiego pod batutą Antonia Pappana, ze znakomitą obsadą, w której podziwiać możemy Annę Netrebko, Żeljka Luczicia oraz Ildebranda D’Arcangela. Rycerz Makbet walczy u boku króla Szkocji, ale gdy wiedźmy przepowiadają mu, że sam zostanie królem, ślepa ambicja popycha Makbeta i jego żonę do potwornych czynów. Zabójstwo wynosi Makbeta na tron, a intrygi i rozlew krwi naznaczają jego krótkie, przeklęte rządy. Kolejna przepowiednia wiedźm także się sprawdza – Makbet i jego żona giną, a sprawiedliwości staje się zadość. Zarejestrowano w 2018. Czas trwania seansu podany wraz z dwoma antraktami.


„Dziadek do orzechów” Balet. Reżyseria: Peter Wright za Lwem Iwanowem Czas: 140 minut, b.o. (Wielka Brytania) Interpretacja „Dziadka do orzechów” Petera Wrighta oczarowuje dzieci i dorosłych od czasu swojej premiery w wykonaniu Baletu Królewskiego w 1984 roku. Oryginalnej choreografii Lwa Iwanowa z 1892 roku i wspaniałym, dobrze znanym kompozycjom Czajkowskiego towarzyszy świąteczna scenografia o wyrazistym charakterze, która nadaje widowisku wyjątkowy urok. Klara dostaje pod choinkę zaczarowany dziadek do orzechów. O północy schodzi po kryjomu do salonu, gdzie czeka na nią magiczna przygoda, w której będzie jej towarzyszył dziadek do orzechów. Widowisko zarejestrowane w 2016 roku powstało z okazji 90. urodzin Petera Wrighta. Zostanie wyświetlone wraz z nowymi dodatkami. Czas trwania seansu podany wraz z antraktem.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji