Artykuły

Płock. Teatr Szaniawskiego za darmo online. Można go wesprzeć darowizną

Lockdown znów zamknął kulturę w świecie realnym, ale pandemia koronawirusa, w odróżnieniu od grypy hiszpanki, która dziesiątkowała ludzi 100 lat temu, przypadła na czas, kiedy świat stał się globalną wioską i ma swoje drugie, wirtualne życie. I właśnie do tej wirtualnej przestrzeni zaprasza m.in. także teatr w Płocku.


Przypominają tam, że wszystkie teatry w Polsce decyzją rządu zostały zamknięte do 27 grudnia (ale dodajmy, że na razie nie ma pewności, że ten termin zostanie dotrzymany).

Mimo to aktorzy nie zostali w domach. „Odbywają się próby do nowych premier („Wszystko o mężczyznach” Miro Gavrana w reż. Krzysztofa Prusa, „Zamknij oczy i myśl o Anglii” Johna Chapmana, Anthony'ego Marriotta; w reż. Stefana Friedmanna)” – informuje płocki teatr w informacji prasowej.

A do czasu, kiedy znów można będzie zasiąść na widowni, ma dla swoich widzów inną propozycję. Jaką?

„Odświeżyliśmy nasze zasoby cyfrowe, przygotowując dla Państwa kilka interesujących spektakli, które w końcówce listopada i w grudniu chcielibyśmy przypomnieć. (…) Są to znane i wielokrotnie nagradzane tytuły, m.in.: »Poskromienie złośnicy«, »Pchła szachrajka«, »Proces«, »Wujaszek Wania«, »Opowieść wigilijna«. Od najbliższego weekendu, co tydzień, będziemy umieszczać na naszym kanale YouTube nowy tytuł (…).


Na pierwszy ogień idzie „Poskromienie złośnicy”, wyreżyserowane przez Marka Mokrowieckiego. Dodajmy, że ten spektakl, zwłaszcza za kreacje naszych aktorów, zyskał wiele nagród i wyróżnień. Teatr przypomina też: „»Poskromienie złośnicy« otrzymało również nagrodę dla »Najbardziej wyrazistego zespołu teatralnego” podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Klasyka Dzisiaj w Akademickim Teatrze Muzyczno-Dramatycznym im. Łesi Ukrainki w Kamieńskiem na Ukrainie. W Obwodzie Dnietropietrowskim gościliśmy w dniach 17-20 maja 2019 r.”.

Jak już wspomnieliśmy – nie trzeba kupować biletów wstępu do sieci, by obejrzeć to i inne przedstawienia. Jednak samą radością dawania innym okazji do obcowania ze sztuką nikt się nie nakarmi, a teatr, choćby w związku z przygotowaniami do nowych premier, ma swoje wydatki. Dlatego nienachalnie prosi: „Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasz Teatr darowizną, to też istnieje taka możliwość. Nr konta bankowego: Bank PKO BP O/Płock 33 1020 1026 0000 1002 0233 3284”.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji