Artykuły

Elbląg. Cooney schodzi z afisza Dramatycznego

W sobotę 6 stycznia o godz. 19 na deskach elbląskiej sceny zaprezentowana zostanie farsa Raya Cooneya "Okno na parlament" [na zdjęciu]. Będzie to tzw. zielone przedstawienie, czyli pożegnanie z tytułem.

Spektakl "Okno na parlament" miał swoją elbląską premierę 14 września 2002 r. Od tego czasu prezentowany był widzom z niesłabnącą popularnością, nawet pierwszy w historii wieczór sylwestrowy w teatrze uświetniony został pokazem właśnie tej sztuki.

"Okno na parlament" to znakomicie opowiedziana, zabawna farsa, której bohaterem jest minister Jego Królewskiej Mości. Rzecz zaczyna się pozornie zwyczajnie: angielski minister umawia się na potajemną randkę z sekretarką szefa opozycji. Ich spotkanie w hotelu Westminster zaowocuje splotem niezwykłych wydarzeń, o których, gdyby dowiedział się świat, pozycja partii pracy... ba! Całego rządu - byłaby zagrożona. W oknie apartamentu hotelowego znajdują zwłoki mężczyzny. No i rusza lawina najbardziej niewiarygodnych zdarzeń. Jesteśmy świadkami poczynań ministra, które zmierzają do tego, by skandal nie wyszedł poza drzwi jednego z najlepszych hoteli w Londynie. Na szczęście, po wielkim strachu pozostają wspomnienia, a życie "toczy się dalej".

Ale wszystko co dobre, kończy się. 6 stycznia o godz. 19 nastąpi pożegnanie z tytułem i "Okno na parlament" zostanie zdjęte z repertuaru elbląskiego teatru. Ostatnie przedstawienie, zwane "zielonym", obfitować będzie w niespodziewane momenty, aktorzy będą zaskakiwać widzów sytuacjami spoza scenariusza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji