Artykuły

Elbląg. W Dramatycznym próbują Schaeffera

W elbląskim Dramatycznym trwają próby do "Aktora" Bogusława Schaeffera w reżyserii Mirosława Siedlera [na zdjęciu]. Spektakl będzie miał swoją premierę 24 marca i uświetni obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

To spektakl nietypowy, w którym Aktor jest osobą dramatu, aktor gra Aktora. Bogusław Schaeffer mnoży przed widzem pytania, by udzielać na nie wieloznacznych odpowiedzi. Co stanowi podstawę rywalizacji między aktorem a dramaturgiem? Czy twórcą i artystą jest każdy z nas? Czy jeśli pozytywna recenzja opublikowana jest w wysokonakładowym dzienniku, sztuka jest wybitna? Czy jeśli informacja pojawia się w ogólnopolskiej TV, to artysta jest sławny? Co sława robi z artystą? Czy w sztuce muszą obowiązywać jakieś zasady? Czy słuszna jest teza, że prawdziwego artystę docenia są dopiero po śmierci?

Elbląskiego "Aktora" reżyseruje Mirosław Siedler, dyrektor naczelny i artystyczny naszego teatru. Sam również gra tytułową rolę. Partnerują mu: Maria Makowska-Franceson, Marta Masłowska, Mira Baranowska (gościnnie), Krzysztof Bartoszewicz, Mariusz Michalski, Tomasz Muszyński, Lesław Ostaszkiewicz, Jerzy Przewłocki, Wojciech Przyboś. Spektakl powstaje na podstawie inscenizacji Bohdana Cybulskiego, a scenografię do niego przygotowuje Grzegorz Małecki. Premiera odbędzie się 24 marca i uświetni obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji