Artykuły

Szczecin. Casting do musicalu "Rent"

Tylko do 19 czerwca można zgłaszać się na casting do szczecińskiej adaptacji głośnego broadwayowskiego musicalu "Rent" przygotowywanego przez Operę na Zamku (premiera zaplanowana jest na 7 listopada).

Poszukiwane są osoby w wieku 16-35 lat, które potrafią wyrażać emocje przez taniec i śpiew, dobrze czują się w tańcu współczesnym, posiadają umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne, a muzyka i rytm są dla nich formą ekspresji. Będzie to druga inscenizacja tego musicalu w Polsce. Reżyserem i tłumaczem scenariusza będzie Andrzej Ozga, choreografią zajmie się Tomasz Filipczak, a scenografią Mariusz Napierała. Zgłaszać można się w Operze na Zamku do czwartku (19 czerwca) do godz. 16. Pierwszy etap castingu odbędzie się 22 i 23 czerwca w Operze na Zamku, drugi zaś 30 czerwca w studiu TVP Szczecin.

Casting odbędzie się w dniach 22 (niedziela) i 23 czerwca (poniedziałek) o godz.10. Każda z osób proszona jest o wybranie dnia przyjazdu i określenie, który przedział czasowy będzie dla niej optymalny (g.10-15 lub g.16 aż do skutku). Należy wybrać na przesłuchanie 2 dowolne utwory w konwencji pop-rocka. Jeden z utworów musi pochodzić z musicalu (niekoniecznie "Rent", choć będzie to mile widziane). Przynajmniej jeden z przygotowanych utworów musi być w języku polskim.

Wszyscy kandydaci zostaną powiadomieni o wyniku castingu na stronie internetowej Opery na Zamku 24 czerwca, a następnie najlepsi zostaną zaproszeni na przyjazd w dniu 30.06 (poniedziałek) na II etap, który odbędzie się w studio szczecińskiej telewizji. Wybrani do obsady szczecińskiej inscenizacji musicalu "Rent" zostaną następnie szczegółowo powiadomieni o harmonogramie prób przed premierą spektaklu i otrzymają dodatkowe niezbędne informacje o inscenizacji musicalu.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W CASTINGU NALEŻY POBRAĆ ZE STRONY OPERY (www.opera.szczecin.pl) SPECJALNY FORMULARZ, WYPEŁNIĆ GO I ODESŁAĆ NA ADRES: rent@opera.szczecin.pl

Każdy kandydat proszony jest o zabranie ze sobą: luźnego, niekrępującego ruchów stroju; żywności itp. Podczas castingu będą dostępne jedynie automaty z herbatą, kawą; podkładu muzycznego w formie cd lub mp3 bądź nut (w przypadku osób zdecydowanych na "żywego" akompaniatora).

W wyniku castingu 8 najciekawszych osób obsadzi główne role, a 10 drugoplanowe.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji