Artykuły

Szczecin. Trwa casting do musicalu "Rent"

Dwieście osób przyszło wczoraj na casting do znanego broadwayowskiego musicalu "Rent". Ciąg dalszy przesłuchań w Operze na Zamku - dziś.

Zaprezentować mógł się każdy między 16. a 35. rokiem życia. Jury w składzie: Andrzej Ozga, Warcisław Kunc, Piotr Deptuch i Mariusz Napierała oceniało umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie ochotników.

- Śpiewu uczę się od 5 lat, występowałam na kilku koncertach, ale z musicalem to moja pierwsza przygoda, chcę się sprawdzić w takim rockowym repertuarze - mówi Anna Woźniak.

Paulina Łaba, która na casting przyjechała ze Świnoujścia, już wcześniej spotkała się z tym musicalem. - Chodzę do szkoły muzycznej, w której wystawialiśmy "Rent", tam udało mi się zagrać, myślę, że teraz też zdobędę jakąś rolę.

Na casting przyszli także profesjonaliści. - Do przesłuchań zawsze podchodzę profesjonalnie, ćwiczę, uczę się tekstu, zależy mi, żeby dobrze wypaść, rozwijać się. Z dzisiejszego występu nie do końca jestem zadowolony, mogło być lepiej - powiedział po przesłuchaniu Jakub Gwit z Opery na Zamku.

Do drugiego etapu castingu, który odbędzie się 30 czerwca w Studiu TVP Szczecin, zakwalifikuje się 50 osób. Spośród nich jury wyłoni 8 odtwórców głównych ról i 12 drugoplanowych.

Musical Jonathana Larsona wyreżyseruje Andrzej Ozga, choreografię opracuje Tomasz Tworkowski. Premiera - 7 listopada. Towarzyszyć jej będzie kampania społeczna poświęcona AIDS.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji