Artykuły

Elbląg. "Czego nie widać" w Teatrze Sewruka

Zazwyczaj widzowie oglądając spektakl w teatrze nie zastanawiają się co się dzieje z drugiej strony sceny, a tam toczy się bardzo ciekawe życie...

Od jutra na deskach Dużej Sceny Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu obejrzeć będzie można spektakl pod tytułem "Czego nie widać" w reżyserii Jana Tomaszewicza. "Czego nie widać" w Elblągu to już czwarta realizacja scenariusza sztuki Michaela Frayna przez tego reżysera. Jak podkreśla Jan Tomaszewicz - każda realizacja jest inna, bo choć scenariusz jest bardzo szczegółowy, to kreacje występujących na scenie są tworzone specjalnie pod aktorów konkretnego teatru.

Sztuka podzielona jest na trzy akty. W pierwszej obejrzeć można tradycyjną sztukę o przewrotnym tytule "Co widać", widzowie znajdą się na próbie generalnej do spektaklu z niesfornymi aktorami, którzy jeszcze nie do końca znają swoje role co doprowadza do wielu śmiesznych sytuacji, choć stresujących dla aktorów i reżysera, który nerwowo stara się uporządkować wszystko przed premierą, mającą odbyć się za kilka godzin.

A co się dzieje za sceną? To "Czego nie widać" tym razem ukaże się w pełnej okazałości. Intrygi, sympatie, antypatie... ukrywane romanse reżysera i aktorki - "gwiazdy", które spędzają czas w garderobie z butelką... przez kaprysy występujących, do ostatniej chwili, nie wiadomo czy spektakl się odbędzie... Głębokie konflikty w drugim akcie pokazują relacje aktorów po miesiącu wspólnego grania.

A co, gdy aktorzy grają po raz ostatni, w dodatku na głębokiej prowincji? Czy ich prywatne relacje przełożą się na akcję sceniczną, tym bardziej - czy w ogóle będą mieli jeszcze ochotę po raz ostatni zagrać?

"Czego nie widać" to farsa, która kpi ze sztuki aktorskiej. Szybka akcja i granie na "dwie strony" nieudolnych aktorów przynoszą niezliczone ilości komicznych pomyłek, a gra słowem na scenie wykorzystywana do załatwiania prywatnych spraw nadaje całej akcji jeszcze większego komizmu.

Sztuka była, i wciąż jest, grana na całym świecie. Jej niesamowita popularność przyniosła ogromny sukces kasowy i frekwencyjny. W Polsce po raz pierwszy została wystawiona dwadzieścia trzy lata temu w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu - od tamtej pory jej popularność nie słabnie. W Elblągu zobaczyć możemy niedawno odświeżoną przez autora z okazji kolejnej inscenizacji w Londynie wersję sztuki.

Premiera już dziś, 24 października o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. 25 października spektakl będzie można obejrzeć o godzinie 10.00 i 19.00, a 25 i 26 października o godzinie 19.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru w cenie 20 złotych za bilet ulgowy, 25 złotych za normalny, a na seans przedpołudniowy 16 złotych. Dla pierwszych 20 bezrobotnych osób przed każdym spektaklem bilet sprzedawany będzie za symboliczną złotówkę (za okazaniem aktualnego zaświadczenia o statusie osoby bezrobotnej). Kasa biletowa czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, oraz godzinę przed każdym spektaklem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji