Artykuły

Warszawa. Premiera spektaklu "O innych sposobach..." na Powiślu

15 maja 2010 r. w podwórku na warszawskim Powiślu zdarzy się poezja. "O innych sposobach spędzania wolnego czasu" to spektakl autorski, zrobiony z wierszy, muzyki i światła. Tylko dla dorosłych, którzy nie chcą dorosnąć.

Pobudka o siódmej. Prysznic. Kawa. Metro. Albo korek. Przed komputerem do wieczora. Po drodze zakupy. Serial albo mecz. Spać. Pełne uroków i atrakcji jest życie w dużym mieście, ale wolny czas na spacer, rozmowę, książkę to luksus. Szybko żyć, czy żyć dokładniej i "bardziej"? Wziąć do ręki liść albo kamień, uważnie obejrzeć wnętrze tulipana. Życie to wolny czas, jest wiele sposobów na każdy dzień.

Spektakl "O innych sposobach spędzania wolnego czasu" powstał z lektury poezji Piotra Macierzyńskiego. Są w nich ironie i tęsknoty, wesołe smuteczki, historia miłości i pustki po niej. Współczesne wiersze które celują w serce. W spektaklu zagrają z nimi dawne melodie, przedwojenne tanga jak "Już nigdy", "Chryzantemy złociste" - wykonane przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec - zabrzmią wobec tej poezji bezbronnie i delikatnie.

Co: Spektakl " O innych sposobach spędzania wolnego czasu"

Gdzie: 1500m2 do Wynajęcia, ul. Solec 18

Kiedy: 15 maja 2010 godz. 21.00

Występują: Anna Kaźmierowska, Anna Szawiel, Robert Lipka

Reżyseria: Anna Szawiel

Scenografia i kostiumy: Łukasz Kwietniewski

Dźwięki: Kamil Trębacz

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji