22 października 1949 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Urzędnik policji reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
9 grudnia 1949 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Mazuchin reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
18 marca 1950 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Przechodzień II reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 czerwca 1950 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kirkor reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 czerwca 1950 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Strażnik reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 czerwca 1950 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic I reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
26 lipca 1950 |
Złote niedole
Krzemiński Władysław
postać: Gość pierwszy reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
24 kwietnia 1951 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Powiłas reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
18 kwietnia 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
forma twórczości: opracowanie dźwięku reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
18 kwietnia 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Żandarm I reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
8 czerwca 1952 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
postać: Kamerlokaj reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
8 czerwca 1952 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
forma twórczości: opracowanie dźwięku reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
21 grudnia 1952 |
Płody edukacji
Lew Tołstoj
postać: Siemion reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 maja 1953 |
Polacy nie gęsi
Ludwik Hieronim Morstin
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 maja 1953 |
Polacy nie gęsi
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Pan Rotmistrz Ligenza reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
31 października 1953 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kaliszewski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 października 1953 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Kajdas reżyseria: Kaliszewski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 grudnia 1954 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: II Pancerny reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 kwietnia 1955 |
W małym domku
Tadeusz Rittner
postać: Kosicki reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 września 1955 |
Odwiedziny
Kruczkowski Leon
postać: Rudnicki reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 września 1955 |
Odwiedziny
Kruczkowski Leon
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 kwietnia 1956 |
Kordian
Słowacki Juliusz
postać: Diabeł reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 września 1956 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 marca 1957 |
Leokadia
Anouilh Jean
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 marca 1957 |
Leokadia
Anouilh Jean
postać: Strzelec Grzegorz reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 listopada 1957 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 listopada 1957 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1958 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Operator filmowy reżyseria: Zamkow-Słomczyńska Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 czerwca 1960 |
Zaczarowane koło
Lucjan Rydel
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
30 grudnia 1960 |
Pułapka na myszy
Christie Agata
forma twórczości: reżyseria z Ryszardem Filipskim teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
9 marca 1962 |
Błękitny patrol
Willis Hall
postać: Nr 839 kapral Johnstone reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
29 listopada 1962 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
25 kwietnia 1963 |
Oby żył wiecznie
Krasicki Jerzy
postać: Amozis reżyseria: Mikulska Zofia teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
4 listopada 1963 |
Prawo dalekiej północy
Gorbatow Borys
postać: Iwan Burt reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
23 stycznia 1964 |
Pokusa
Gawlik Jan Paweł
postać: On; Aktor reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
23 stycznia 1964 |
Pokusa
Gawlik Jan Paweł
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 marca 1964 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 maja 1964 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 lipca 1964 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
31 stycznia 1965 |
Antygona
Sofokles
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
31 stycznia 1965 |
Siedmiu przeciw Tebom
Ajschylos
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 kwietnia 1965 |
Ładna historia
Caillavet G., Flers R.
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 kwietnia 1965 |
Ładna historia
Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers, Etienne Rey
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 października 1965 |
Krzywe lustra
Bystrzycka Zofia
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Budowniczy reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Gość który płaci reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Kolega z wojska reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: role reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
14 maja 1966 |
Pasożyt czyli sztuka ...
Schiller Fryderyk
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 października 1966 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Mares reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
22 lutego 1967 |
O niezłomnym pieśń
Pierzchała Jan
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
5 września 1967 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Guła (Maska III) reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
28 października 1967 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
postać: Gość II reżyseria: Cieszkowska Halina teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 marca 1968 |
Taniec kogutów
Broszkiewicz Stanisław
postać: Ed reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 marca 1968 |
Taniec kogutów
Broszkiewicz Stanisław
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 listopada 1968 |
Zmowa świętoszków
Michaił Bułhakow
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
29 grudnia 1968 |
Kopciuszek
Płonka-Fiszer Stanisław
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
28 czerwca 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
13 grudnia 1969 |
Śnieżna baśń
Eugeniusz Szwarc
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
13 grudnia 1969 |
Śnieżna baśń
Eugeniusz Szwarc
postać: Renifer reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
6 listopada 1970 |
Człowiek z teką
Aleksiej Fajko
postać: Granatow Dymitr Ilicz reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
15 października 1971 |
Dolina szczęścia
Witalij Gubariew
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
14 stycznia 1972 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Szymon Gajowiec reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
25 lutego 1972 |
Trutnie i kobiety
Domański Marek
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 maja 1972 |
Cudzoziemczyzna
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 maja 1972 |
Cudzoziemczyzna
Aleksander Fredro
postać: Drugi służący, trzeci służący reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 czerwca 1972 |
Boso, ale w ostrogach
Jan Tomaszewski
postać: Bartek reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
14 października 1972 |
Baśń o zaklętych braciach
Eugeniusz Szwarc
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
4 listopada 1972 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Pułkownik reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
20 stycznia 1973 |
Dziś wieczór arszenik
Carlo Terron
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
16 marca 1973 |
Lęki poranne
Grochowiak Stanisław
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 maja 1973 |
Molière, czyli tragedia komedianta
Michaił Bułhakow
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria, układ tekstu reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 maja 1973 |
Molière, czyli tragedia komedianta
Michaił Bułhakow
postać: Ojciec Bartłomiej reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
21 września 1973 |
Cień
Maciej Małecki, Wojciech Młynarski
postać: Król reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
15 lutego 1974 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
forma twórczości: inscenizacja, opracowanie tekstu, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
15 lutego 1974 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kanclerz koronny reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 maja 1974 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 maja 1974 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Prefekt reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
22 listopada 1974 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
14 marca 1975 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Rycerz reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
14 marca 1975 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Zagozda reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 lipca 1975 |
Ładna historia
Caillavet G.A.,Flers R.,Rey E.
postać: Hrabia d`Eguzon reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 lipca 1975 |
Ładna historia
Caillavet G.A.,Flers R.,Rey E.
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
24 października 1975 |
Kaukaskie koło kredowe
Bertolt Brecht
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
20 grudnia 1975 |
Lizystrata
Arystofanes
forma twórczości: inscenizacja, opracowanie tekstu, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
7 listopada 1976 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1976 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
22 stycznia 1977 |
Anegdoty prowincjonalne
Aleksander Wampiłow
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 marca 1977 |
Wieczór Trzech Króli
William Shakespeare
postać: Sir Tobiasz Czkawka reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
21 maja 1977 |
Wcześniak
Redliński Edward
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 września 1977 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Cześnik Raptusiewicz reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1977 |
Dolinami i wzgórzami
Zbigniew Adriański, Antoni Słociński
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1977 |
Dolinami i wzgórzami
Zbigniew Adriański, Antoni Słociński
forma twórczości: role reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
1 kwietnia 1978 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Dyrektor teatru reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 listopada 1978 |
Popas króla jegomości
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Kanonik reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
10 grudnia 1978 |
Szaleństwa panny Ewy
Makuszyński Kornel
postać: Mikołaj Zawiłowski reżyseria: Walden Andrzej teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
5 maja 1979 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Starzec reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
5 maja 1979 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Strach reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
5 maja 1979 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
5 maja 1979 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
8 września 1979 |
Sama słodycz
Iredyński Ireneusz
postać: Mistrz ceremonii reżyseria: Jeruzal Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
27 marca 1980 |
My, niżej podpisani
Gelman Aleksander
postać: Konduktor reżyseria: Domański Maciej teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
9 marca 1985 |
Ballada o bochenku chleba
Edmund Wojnarowski
postać: Astrolog reżyseria: Miklińska Zofia teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
9 marca 1985 |
Ballada o bochenku chleba
Edmund Wojnarowski
postać: Łowczy reżyseria: Miklińska Zofia teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
9 marca 1985 |
Ballada o bochenku chleba
Edmund Wojnarowski
postać: Piekarz reżyseria: Miklińska Zofia teatr: Teatr Lalki i Aktora „Baj Pomorski”, Toruń
|
7 kwietnia 1989 |
Mieszkanie zastępcze
Milik Wiśniewski Andrzej
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|