21 stycznia 1950 |
Młoda gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Oleg Koszewoj reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 września 1950 |
Bohaterowie dnia powszedniego
Ewa Mandi
postać: Robotnik III reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
20 grudnia 1950 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Józek reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
7 kwietnia 1951 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Antoni reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
12 listopada 1951 |
Horsztyński (Kossakowscy)
Juliusz Słowacki
postać: Sługa V reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
1 marca 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Poiret reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
16 sierpnia 1952 |
Tankowiec "Nebrasca"
Tank Herb
postać: Chłopiec okrętowy reżyseria: Straszewska M., Kłosiński J. teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
6 listopada 1952 |
Niezapomniany rok 1919
Wsiewołod Wiszniewski
postać: Młody żołnierz reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
5 lutego 1953 |
Henryk VI na łowach
Bogusławski Wojciech
postać: Żołnierz reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
7 maja 1953 |
Opowieść o Turcji
Nazim Hikmet
postać: Ali reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
30 czerwca 1953 |
Dziewczyna z dzbanem
Lope de Vega
postać: Poganiacz mułów reżyseria: Małkowska Hanna teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
18 lutego 1954 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Paschant reżyseria: Kłosiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
29 czerwca 1954 |
Latarnia
Jirasek Alojzy
postać: Pan Franc reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
8 września 1954 |
Świat się kończy
Jan Kasprowicz
forma twórczości: role reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
11 grudnia 1954 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Optymistenko reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
17 lutego 1955 |
Wesele Figara
Pierre A. Beaumarchais
forma twórczości: role reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
21 czerwca 1955 |
Don Juan
Molière
postać: Pan Niedziela reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
19 stycznia 1956 |
Noc Listopadowa
Wyspiański Stanisław
postać: Satyr reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
14 września 1956 |
Święto Winkelrida
Jerzy Andrzejewski, Jerzy Zagórski
postać: Halabardnik Teodor reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
23 grudnia 1956 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Kręcioł reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
2 czerwca 1957 |
Kram z piosenkami
Schiller Leon
postać: Grzela reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
30 października 1957 |
Teatr Klary Gazul
Prosper Mérimée
postać: Fray Domingo reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
26 stycznia 1958 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Kierownik pociągu reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
26 stycznia 1958 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Obywatel miasta Gullen reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
18 lipca 1958 |
Dwaj panicze z Werony
William Shakespeare
postać: Lanca reżyseria: Kłosiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
19 czerwca 1959 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Rzeźnik reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
19 czerwca 1959 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Pan reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
19 czerwca 1959 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Obłąkany III reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
18 lipca 1959 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Blazjusz reżyseria: Antczak Jerzy teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
20 lutego 1960 |
Kruk
Gozzi Carlo
postać: Brighella reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
28 maja 1960 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Ogrodnik reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
22 listopada 1960 |
Album jednoaktówek
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Król reżyseria: Antczak Jerzy teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
26 stycznia 1961 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Jimmy "Wyskrobek" reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
22 października 1961 |
Sprawa
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Urzędnik Omega reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
27 stycznia 1962 |
Zaczarowana gospoda
Władysław Smólski
postać: Sancho Pancha reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
5 lipca 1962 |
Uczciwa dziewczyna
Goldoni Carlo
postać: Brighella reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
6 grudnia 1962 |
Rewolwer
Aleksander Fredro
postać: Paroli reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
27 lutego 1963 |
Żołnierz Samochwał
Titus Maccius Plautus
postać: Palestrio reżyseria: Wołłejko Czesław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 maja 1963 |
Gość
Ludwik Askenazy
postać: Kierowca autobusu reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
23 października 1963 |
Harfa traw
Truman Capote
postać: Dr Morris Ritz reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 stycznia 1964 |
Przed zachodem słońca
Hauptmann Gerhart
postać: Dr Wuttke reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 lutego 1964 |
Koniec księgi VI
Broszkiewicz Jerzy
postać: Gnafeus reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 kwietnia 1965 |
Kucharki
Nora Szczepańska
postać: Handlarz drobiu reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 kwietnia 1965 |
Kucharki
Nora Szczepańska
postać: Marcellus reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 kwietnia 1965 |
Kucharki
Nora Szczepańska
postać: Strażnik drugi reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 czerwca 1965 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Morzajski reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
13 listopada 1965 |
Ondyna
Giraudoux Jean
postać: Król reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
27 stycznia 1966 |
Pruski mur
Zalewski Witold
postać: Kanista reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
13 kwietnia 1966 |
Żona wiejska
William Wycherley
postać: Pan Pinchwife reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
27 stycznia 1967 |
Dowód osobisty
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Nikodem reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
13 stycznia 1968 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
postać: Pan Orgon reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
16 marca 1968 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Garnosz reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
1 marca 1969 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Antonio reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
17 października 1970 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Makary reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
24 kwietnia 1971 |
Budowniczy Solness
Henrik Ibsen
postać: Knut Brovik reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
14 maja 1972 |
Cudzołóstwo ukarane
Janusz Głowacki
postać: Robotnik reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
1 lipca 1972 |
Chryja
Jordan Radiczkow
postać: Iwan Kamasz reżyseria: Dobrowolski Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
1 lutego 1974 |
Awans
Edward Redliński
postać: Niedźwiedź reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
2 marca 1974 |
Cudzoziemczyzna
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
9 stycznia 1975 |
Manon Lescaut
Nezval Vitezslav
postać: Oberżysta z Amiens reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
10 kwietnia 1976 |
Sen
Felicja Kruszewska
postać: Pan z Komitetu reżyseria: Dobrowolski Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
10 kwietnia 1976 |
Sen
Felicja Kruszewska
postać: Przechodzień reżyseria: Dobrowolski Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
10 kwietnia 1976 |
Sen
Felicja Kruszewska
postać: Urzędnik reżyseria: Dobrowolski Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
18 września 1977 |
Martwe dusze
Mikołaj Gogol
postać: Maniłow reżyseria: Strzelecki Andrzej teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
8 kwietnia 1978 |
Dyl Sowizdrzał
Grigorij Gorin
postać: Generał de Lumey reżyseria: Pokora Wojciech teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
19 grudnia 1978 |
Strefa milczenia
Szczypiorski Andrzej
postać: Zawadka reżyseria: Górska Aleksandra teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
7 sierpnia 1982 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Dulski reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
16 października 1982 |
Termopile polskie
Tadeusz Miciński
postać: Hugon Kołłątaj reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
22 lipca 1984 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Pieniążek reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
16 kwietnia 1985 |
Na czworakach
Tadeusz Różewicz
postać: Pan III reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
7 lutego 1986 |
Ewa
Jerzy Szaniawski
postać: Glebowski reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
29 stycznia 1987 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Fujarkiewicz reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
28 czerwca 1988 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Pan IV reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
16 lutego 1991 |
Ślub
Witold Gombrowicz
postać: Dostojnik II (gościnnie) reżyseria: Szulczyński Wojciech teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|