19 maja 1951 |
Madame Butterfly
Puccini Giacomo
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Studio Operowe przy Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk
|
28 czerwca 1951 |
Eugeniusz Oniegin (wznowienie)
Czajkowski Piotr
postać: Leński reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Studio Operowe przy Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk
|
24 października 1951 |
Sprzedana narzeczona
Smetana Bedrich
postać: Janek reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Studio Operowe przy Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk
|
31 grudnia 1952 |
Wesele Figara
Mozart Wolfgang Amadeusz
postać: Don Curcio reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Studio Operowe przy Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk
|
22 lipca 1953 |
Halka
Stanisław Moniuszko
postać: Góral, Gość weselny reżyseria: Czarnecki Kazimierz teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
22 grudnia 1953 |
Młoda Gwardia
Mejtus Juliusz
postać: Siergiej Tiulenin reżyseria: Majak Antoni teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
3 czerwca 1954 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Król Zygmunt August teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lipca 1954 |
Cyganeria
Giacomo Puccini
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Majak Antoni teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
23 stycznia 1955 |
Cyrulik sewilski
Rossini Gioacchino
postać: Hrabia Almaviva reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
23 stycznia 1955 |
Cyrulik sewilski
Gioacchino Rossini
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 stycznia 1956 |
Halka
Stanisław Moniuszko
postać: Góral reżyseria: Latoszewski Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 stycznia 1956 |
Halka
Stanisław Moniuszko
postać: Gość II reżyseria: Latoszewski Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 stycznia 1956 |
Halka
Stanisław Moniuszko
postać: Gość I reżyseria: Latoszewski Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 stycznia 1956 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Latoszewski Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
18 lutego 1956 |
Faust
Charles Gounod
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
17 czerwca 1956 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
17 czerwca 1956 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
postać: Czaplicki reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
17 czerwca 1956 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
postać: Czekaliński reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
17 czerwca 1956 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
postać: Gospodarz balu reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 grudnia 1956 |
Krakatuk
Szeligowski Tadeusz
postać: Herald I reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 grudnia 1956 |
Krakatuk
Szeligowski Tadeusz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
1 lutego 1957 |
Wesele Figara (wznowienie)
Mozart Wolfgang Amadeusz
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
24 maja 1957 |
Niziny
Eugen d'Albert
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Latoszewski Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
22 czerwca 1957 |
Straszny dwór
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
15 listopada 1957 |
Eugeniusz Oniegin
Piotr Czajkowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lutego 1958 |
Pajace
Ruggero Leoncavallo
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Janowska-Kopczyńska Maria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
1 października 1958 |
Peter Grimes
Britten Benjamin
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 maja 1959 |
Bal maskowy
Giuseppe Verdi
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
19 grudnia 1959 |
Don Juan
Wolfgang Amadeusz Mozart
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Chaberski Emil teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
8 marca 1960 |
Verbum nobile
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
17 grudnia 1960 |
Aida
Giuseppe Verdi
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Grubowski Józef teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
5 czerwca 1961 |
Rita
Gaetano Donizetti
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Petecki Kazimierz teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
16 października 1961 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Muzyczny Opery i Operetki, Bydgoszcz
|
27 lutego 1962 |
Orfeusz i Eurydyka
Christoph Willibald Gluck
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
16 czerwca 1962 |
Rigoletto
Giuseppe Verdi
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
6 listopada 1962 |
Kniaź Igor
Aleksander Borodin
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
22 grudnia 1962 |
Werter
Massenet Jules
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera Śląska, Bytom
|
15 marca 1963 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 grudnia 1965 |
Opowieści Hoffmanna
Offenbach Jacques
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
15 czerwca 1966 |
Traviata
Verdi Giuseppe
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
27 stycznia 1968 |
Cyrulik sewilski
Rossini Gioacchino
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
19 października 1968 |
Turandot
Giacomo Puccini
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Baduszkowa Danuta, Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lutego 1969 |
Fra Diavolo
Auber F.D.
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lutego 1969 |
Fra Diavolo
Daniel François Esprit Auber
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
27 kwietnia 1969 |
Straszny dwór
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
27 kwietnia 1969 |
Straszny dwór
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
10 października 1970 |
Borys Godunow
Modest Musorgski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
24 czerwca 1972 |
Don Pasquale
Gaetano Donizetti
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żerdzicki Sławomir teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
10 lutego 1973 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
1 grudnia 1973 |
Flis
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żerdzicki Sławomir teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
1 grudnia 1973 |
Pajace
Ruggero Leoncavallo
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żerdzicki Sławomir teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
23 kwietnia 1974 |
Aptekarz
Joseph Haydn
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 grudnia 1974 |
Legenda Bałtyku
Feliks Nowowiejski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Fołtyn Maria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
29 września 1975 |
Samson i Dalila
Saint-Saens Camille
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
19 czerwca 1976 |
Faust
Charles Gounod
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Fołtyn Maria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
23 września 1976 |
Pimpinone
Georg Philipp Telemann
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
29 stycznia 1977 |
Jolanta
Piotr Czajkowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|