25 stycznia 1969 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Florindo Aretusi reżyseria: Pankiewicz Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 czerwca 1969 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Bardos reżyseria: Głuszczak Bohdan, Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 września 1969 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Gefreiter reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
22 listopada 1969 |
Pierścień wielkiej damy czyli ex-machina - Durejko
Cyprian Kamil Norwid
postać: Majster ogni sztucznych reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
30 lipca 1970 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Alfred reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
28 listopada 1970 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Skowicz reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 marca 1971 |
Don Juan
Molière
postać: Sługa Don Juana reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 marca 1971 |
Don Juan
Molière
postać: Zbój reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
6 czerwca 1971 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Wojciech de Pokorya-Pęcherzewicz reżyseria: Konieczka Hieronim teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
11 listopada 1971 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Piórko reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
12 lutego 1972 |
Mądremu biada
Gribojedow Aleksander
postać: Aleksiej Mołczalin reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
25 marca 1972 |
Taniec czarnego sierżanta
Arden John
postać: Szeregowiec Sparky reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
8 lipca 1972 |
Starzy znajomi
Jeżewski Władysław
postać: Mężczyzna II reżyseria: Jeżewski Władysław teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
5 stycznia 1973 |
Dobry wojak Szwejk
Jaroslav Hašek
postać: Madziar reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 stycznia 1973 |
Dobry wojak Szwejk
Jaroslav Hašek
postać: Waniek reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
11 lutego 1973 |
Kiedy króla Bóla boli ząb
Katarzyna Lengren
postać: Rycerz reżyseria: Truszkowska Zofia, Zaorski Ryszard teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
10 maja 1973 |
Świętoszek
Molière
postać: Gość reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
2 marca 1974 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Diabeł II reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
16 listopada 1974 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Cezary reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
17 stycznia 1975 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Emil reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
3 maja 1975 |
Hutnicy
Giennadij Bokariow
postać: Wiktor Łagutin reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 września 1975 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Don Fernand reżyseria: Kaliszewski Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
26 marca 1976 |
Anna Karenina
Lew Tołstoj
postać: Korsuński reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
1 sierpnia 1976 |
A miłość nigdy sie nie kończy...
Ödön von Horváth
postać: Stiegler reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
3 lutego 1978 |
Ballada łomżyńska
Ernest Bryll
postać: Zbrojny reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 lutego 1978 |
Ballada łomżyńska
Ernest Bryll
postać: Zbrojny z krukiem reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
2 lipca 1978 |
Ucieranie maku
Henryk Makarski
forma twórczości: role reżyseria: Rozen Henryk teatr: słuchowisko
|
8 września 1978 |
Dla miłego grosza
Apollo Korzeniowski
postać: Józef Staropolski reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 lutego 1979 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Gaskoński kadet reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 lutego 1979 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Kuchcik reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 lutego 1979 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Margrabia reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
23 grudnia 1979 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Milord reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
23 grudnia 1979 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Żołnierz reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 marca 1980 |
Kusy
Czechow Antoni
postać: Leonid Żełtuchin reżyseria: Simonow Jewgienij teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 marca 1981 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Piotrowski reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 lutego 1982 |
Sto rąk sto sztyletów
Jerzy Żurek
postać: Oficer rosyjski I reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 maja 1982 |
Żegnaj, Judaszu
Ireneusz Iredyński
postać: Policjant reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 lipca 1982 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 marca 1983 |
Obłęd
Jerzy Krzysztoń
postać: Plemnik reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 marca 1983 |
Obłęd
Jerzy Krzysztoń
postać: Przechodzień reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 listopada 1983 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Walenty reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
8 stycznia 1984 |
Bajka-samograjka
Jan Brzechwa
postać: Ojciec reżyseria: Żuromski Ryszard teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
26 maja 1984 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Chłop reżyseria: Ratyński Michał teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
31 sierpnia 1984 |
Muzyka-Radwan
Stanisław Radwan
forma twórczości: role reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 listopada 1984 |
Degrengolada
Pavel Kohout
forma twórczości: role reżyseria: Szary Maciej teatr: Teatr Domowy, Warszawa
|
15 grudnia 1984 |
Wrogowie
Maksym Gorki
postać: Kwacz reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 stycznia 1985 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
forma twórczości: role reżyseria: Zelnik Jan teatr: Teatr Domowy, Warszawa
|
24 kwietnia 1985 |
Gyubal Wahazar, czyli Na przełęczach bezsensu
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Mikołaj Kwibuzda reżyseria: Ratyński Michał teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 września 1985 |
Largo desolato
Václav Havel
forma twórczości: role teatr: Teatr Domowy, Warszawa
|
1 października 1985 |
Hajże na Soplicę
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Bargiełowski Daniel teatr: Teatr Domowy, Warszawa
|
9 listopada 1985 |
Baal
Bertolt Brecht
postać: II Drwal reżyseria: Cieślak Piotr teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
9 listopada 1985 |
Baal
Bertolt Brecht
postać: II Wozak reżyseria: Cieślak Piotr teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 marca 1986 |
Koziołki Matołki
Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
postać: Drzewo, Niedźwiedź, Słoń, Kornel Makuszyński, Strażak, Grubas reżyseria: Żuromski Ryszard teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
28 maja 1987 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Gu reżyseria: Cieślak Piotr teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 listopada 1987 |
Modlitwa przeciw rozpaczy
Bogusław Kierc
forma twórczości: role reżyseria: Wysota Kazimierz teatr: Teatr Domowy, Warszawa
|
12 listopada 1987 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Semen reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
7 lutego 1988 |
Kłopoty zbója Madeja
Ludomir Legut
postać: Zbój Madej reżyseria: Trafankowska Daria teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 marca 1988 |
Medea
Eurypides
postać: Opiekun chłopców reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
15 listopada 1989 |
Teatr domowy
Pavel Kohout
postać: Ferdynand Vaniek reżyseria: Szary Maciej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
15 listopada 1989 |
Teatr domowy
Václav Havel
postać: Pierwszy Władek, Pierwszy Facet, Pierwszy Drab reżyseria: Szary Maciej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
20 grudnia 1989 |
Bambuko, czyli Skandal w Krainie Gier
Maciej Wojtyszko
postać: Kominiarz reżyseria: Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
7 kwietnia 1990 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Baltazar reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
21 września 1990 |
Wspaniałe życie
Jean Anouilh
postać: Komisarz reżyseria: Guc Andrzej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
15 grudnia 1990 |
Kolacja
Jean-Claude Brisville
postać: Jan reżyseria: Adamczyk Wojciech teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
15 listopada 1991 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Framuga reżyseria: Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
9 lutego 1992 |
Kotka na rozpalonym blaszanym dachu
Tennessee Williams
postać: Gooper reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
1 czerwca 1992 |
Poplątanie z pomieszaniem
Wojtyszko Maciej
postać: Strażnik reżyseria: Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
25 marca 1993 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Hopek reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
2 lipca 1993 |
Na szkle malowane
Ernest Bryll
postać: Żandarm Uważny reżyseria: Janda Krystyna teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
25 lutego 1994 |
Szatan z VII klasy
Makuszyński Kornel
postać: Profesor Paweł Gąsowski reżyseria: Skaruch W., Wojtyszko M. teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
30 marca 1994 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Widz reżyseria: Kilian Jarosław teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
25 lutego 1995 |
Przygody Tomka Sawyera
Mark Twain
postać: Pastor reżyseria: Obertyn Marek teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
6 czerwca 1995 |
Samoobsługa
Pinter Harold
forma twórczości: role reżyseria: i realscen.z A.Blumenfeldem teatr: przedstawienie impresaryjne
|
1 października 1995 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz Czarny reżyseria: Nazar Krzysztof teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
20 stycznia 1996 |
Zmowa świętoszków
Michaił Bułhakow
postać: Szarlatan z klawesynem reżyseria: Englert Jan teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
24 maja 1996 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Lennox reżyseria: Treliński Mariusz teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
26 stycznia 1997 |
Panna Tutli-Putli
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Milioner reżyseria: Janda Krystyna teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
22 maja 1997 |
Ostatnie dni ludzkości
Karl Kraus
postać: Książę reżyseria: Cieślak Piotr teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
18 września 1998 |
Tatuowana roża
Tennessee Williams
postać: Policjant reżyseria: Wardejn Zdzisław teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
13 listopada 1998 |
Trzej muszkieterowie
Dumas Aleksander
postać: Kardynał Richelieu reżyseria: Grochoczyński Tomasz teatr: Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Warszawa
|
28 grudnia 1998 |
Szopka Tyma z Brodą
Stanisław Tym
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
28 grudnia 1998 |
Szopka Tyma z Brodą
Stanisław Tym
forma twórczości: role reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
24 maja 1999 |
Nauki małżeńskie
Jerrold Douglas
postać: Hiob Candle reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
4 stycznia 2000 |
Rock & Troll
Stanisław Tym
forma twórczości: role reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
12 kwietnia 2000 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
William Shakespeare
postać: Nym reżyseria: Cieplak Piotr teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
12 maja 2001 |
Król Lear
William Shakespeare
postać: Lekarz reżyseria: Cieplak Piotr teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
19 stycznia 2002 |
Lato
Romain Weingarten
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kowalski Władysław teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
24 kwietnia 2002 |
Biesy
Fiodor Dostojewski
postać: Aleksy Jegorowicz reżyseria: Zioło Rudolf teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
18 stycznia 2003 |
Historie zakulisowe
Antoni Czechow
postać: Bufetowy reżyseria: Zapasiewicz Zbigniew teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
19 kwietnia 2004 |
Lichtarz ruski
Jerzy Harasymowicz
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: Sierakowski Zygmunt teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
19 kwietnia 2004 |
Lichtarz ruski
Jerzy Harasymowicz
forma twórczości: role reżyseria: Sierakowski Zygmunt teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
27 maja 2004 |
Glengarry Glen Ross
David Mamet
postać: Baylen reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
5 maja 2005 |
Wariacje bernhardowskie
Przemysław Fiugajski
postać: On reżyseria: Gietzky Gabriel teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
17 lutego 2007 |
Widzialna ciemność
Golding William
forma twórczości: role reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
30 listopada 2007 |
Czarownice z Salem
Arthur Miller
postać: Herrick reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
30 maja 2008 |
Pornografia
Witold Gombrowicz
postać: Franek reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
19 września 2008 |
Słoneczni chłopcy
Neil Simon
postać: Reżyser TV (głos) reżyseria: Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
24 października 2008 |
Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
postać: Profesor Hungergurt reżyseria: Kaut-Howson Helena teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
24 października 2008 |
Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
postać: Radca Stiefel reżyseria: Kaut-Howson Helena teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
24 października 2008 |
Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
postać: Ślusarz reżyseria: Kaut-Howson Helena teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
6 lutego 2009 |
Lot nad kukułczym gniazdem
Dale Wasserman
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Buchwald Jan teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
6 lutego 2009 |
Lot nad kukułczym gniazdem
Dale Wasserman
postać: Fredericks reżyseria: Buchwald Jan teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
22 października 2010 |
Zły
Leopold Tyrmand
postać: Juliusz Kalodont, Józef Siupka, Heniek, Gość, Pielęgniarz reżyseria: Buchwald Jan teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
10 czerwca 2011 |
Koriolan
William Shakespeare
postać: Cominius reżyseria: Gietzky Gabriel teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|