8 marca 1958 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Toffolo reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
6 listopada 1958 |
Stan oblężenia
Albert Camus
postać: Alkad reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 listopada 1958 |
Stan oblężenia
Albert Camus
postać: Wysłannik Dżumy reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1958 |
Porwanie w Tiutiurlistanie
Wojciech Żukrowski
postać: Hulajnoga reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 marca 1959 |
Burza
William Shakespeare
postać: Ferdynand reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 kwietnia 1959 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Spiskowiec reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 czerwca 1959 |
Geniusz sierocy
Maria Dąbrowska
postać: Omelian reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 marca 1960 |
Rakieta Alfa 1
Zbigniew Niemczynowski
postać: Marek reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Przyboczny Aigistosa reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Chłopiec reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 listopada 1960 |
Trzy pary pantofelków
Irena Prusicka
postać: Prosiaczek reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 listopada 1960 |
Trzy pary pantofelków
Irena Prusicka
postać: Tomek reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1960 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Jerzy Krasowski
postać: II Oficer reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1960 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Jerzy Krasowski
postać: Podoficer, Polityk reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 marca 1961 |
Bar Wszystkich Świętych
Jerzy Broszkiewicz
postać: Chłopiec reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 czerwca 1961 |
Smok
Eugeniusz Szwarc
postać: Ogrodnik reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 października 1961 |
Baśń o śpiącej królewnie i błękitnej róży
Irena Prusicka
postać: Tomek reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1961 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Żołnierz reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 lutego 1962 |
Świętoszek
Molière
postać: Walery reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Gość na balu reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Jakub reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Niemojewski reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
10 września 1962 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Gustaw reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 grudnia 1962 |
Ten, który dotrzymuje słowa
Alfredo Dias Gomes
postać: Tajniak reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1963 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Metellus-Zapowiadacz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
postać: Murzyn reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
postać: Lis reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Tłumacz reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 października 1964 |
Umierasz jak kot, umierasz ...
Kawalec J., Smożewski R.
postać: Pierwszy z Tła reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
24 stycznia 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Budowniczy reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
24 stycznia 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Gazeciarz reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
24 stycznia 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Inteligent reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
24 stycznia 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Sztywny reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
24 stycznia 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: role reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
26 czerwca 1965 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Eskalus reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
19 listopada 1965 |
Królewskie łowy
Ryszard Smożewski, Jerzy Ukleja
postać: Ryszard reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
31 sierpnia 1966 |
Strach i nędza III Rzeszy
Brecht Bertolt
postać: Pierwszy SS-man; SA-man reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
11 marca 1967 |
Maliniarz
Hochwalder Fritz
postać: Adwokat Suppinger reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
2 grudnia 1967 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Ozryk reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
2 grudnia 1967 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Reynaldo reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
24 lutego 1968 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Emile Tavernier reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
12 czerwca 1968 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Kadet, Poeta, Oficer szwoleżerów reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
31 sierpnia 1968 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Oficer Wehrmachtu reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
6 stycznia 1969 |
Dobry człowiek z Seczuanu
Bertolt Brecht
postać: Mąż reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
26 kwietnia 1969 |
Krewniaki
Bałucki Michał
postać: Adolf Mirowski; Żyd reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
27 lipca 1969 |
Antygona
Sofokles
forma twórczości: role reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
31 października 1969 |
Ucieczka
Bułhakow Michaił
postać: Naczelny wódz reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
28 lutego 1970 |
Wódko, wódeczko
Jarecki Andrzej
forma twórczości: role reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
12 września 1970 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Hipolit Wielosławski reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
5 grudnia 1970 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Bródka reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
5 grudnia 1970 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Józio reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
25 czerwca 1971 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Leon reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
12 lutego 1972 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Karlo reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
28 października 1972 |
Co się komu śni
Ernest Bryll
postać: Dworak Główny Młodszy reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 marca 1973 |
Wasantasena
Siudraka
postać: Gracz reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 marca 1973 |
Wasantasena
Siudraka
postać: Ławnik niecierpliwy reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 czerwca 1973 |
Wesele. Tak jak było grane w teatrze krakowskim w roku 1901
Stanisław Wyspiański
postać: Diabeł reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1974 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Gangster reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1974 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Młody Tui reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 października 1974 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Lassota reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Fryzjer reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
forma twórczości: role reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 lipca 1975 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Karol Ruzzini reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 grudnia 1979 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Nos reżyseria: Gruda Józef teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 marca 1980 |
Białe małżeństwo
Tadeusz Różewicz
postać: Gość z tamtego wymiaru reżyseria: Terpiłowski Lech teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 marca 1980 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Albin reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 czerwca 1981 |
Zaakręt!Ale gdzie jest wajcha?
Górszczyk Andrzej
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 czerwca 1981 |
Zaakręt!Ale gdzie jest wajcha?
Górszczyk Andrzej
postać: Piętaszek reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 czerwca 1981 |
Twarze ludzi i twarz Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Aktor reżyseria: Baniukiewicz Antoni, Smożewski Ryszard teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 grudnia 1982 |
Policja
Sławomir Mrożek
postać: Naczelnik Policji reżyseria: Jakimiec Andrzej teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
17 kwietnia 1983 |
Łomot
Groński Ryszard Marek
postać: Pierwszy reżyseria: Orlicz B., Smożewski R. teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
24 marca 1984 |
Lęki poranne
Grochowiak Stanisław
postać: Kola Brynion reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 lutego 1985 |
"Gram więc jestem...?", czyli twarze aktora
Henryk Cyganik
postać: Aktor reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 lutego 1985 |
"Gram więc jestem...?", czyli twarze aktora
Henryk Cyganik
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
7 lipca 1985 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Alfred reżyseria: Hamerszmit Janusz teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
16 grudnia 1987 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Koczkariow reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
27 marca 1988 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|