31 maja 1953 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Szlachcic II reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1953 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Antoni reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1953 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Bogdan Maliszewski reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 grudnia 1953 |
Młoda gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Podoficer reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Diabeł reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Lucjusz II reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 czerwca 1954 |
Legenda o miłości
Nazim Hikmet
postać: Derwisz reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 listopada 1954 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
postać: Grzegorz Podlodowski reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 lutego 1955 |
Ludzie i cienie
Andrzej Wydrzyński
postać: Szpicel II reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 maja 1955 |
Barberyna
Alfred de Musset
postać: I Dworzanin reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 grudnia 1955 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kirkor reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 kwietnia 1956 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Grzegorz reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 grudnia 1956 |
Cyrulik sewilski, czyli daremna przezorność
Pierre A. Beaumarchais
postać: Alkad reżyseria: Block Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 stycznia 1957 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Fred reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 stycznia 1957 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Przechodzień reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1957 |
Ich dwóch
Roman Niewiarowicz
postać: Stefan Klon reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 maja 1957 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Aleksander Farnesse reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 maja 1957 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Wielki Inkwizytor Hiszpanii reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 lipca 1957 |
Seans
Coward Noel
postać: Dr Bradman reżyseria: Igar Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 października 1957 |
Pan Damazy
Józef Bliziński
postać: Antoni reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 stycznia 1958 |
Mazepa
Juliusz Słowacki
postać: Zbigniew reżyseria: Bay-Rydzewski Franciszek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 kwietnia 1958 |
Maria Stuart
Juliusz Słowacki
postać: Botwel reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
27 września 1958 |
Ararat
Artur Maria Swinarski
postać: Cham reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 grudnia 1958 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Clesinger reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 marca 1959 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Jan reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 kwietnia 1959 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Sebastian reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 czerwca 1959 |
Ostatnia wola
Aleksander Fredro
postać: Dorski reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 grudnia 1959 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Adolf reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 marca 1960 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
postać: Happy reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 maja 1960 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Józef Priuli reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 lipca 1960 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
postać: Mr Jefferson z Chicago reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 października 1960 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Kawaler Worsley reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 lipca 1961 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Tybalt reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
29 stycznia 1962 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Filch reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 czerwca 1962 |
Maskarada
Michał Lermontow
postać: A. P. Kazarin reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Anatol reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Młodszy asystent reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 maja 1963 |
Wielki Bobby
Gruszczyński Krzysztof
postać: Taylor reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 lutego 1964 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Przełęcki (gościnnie) reżyseria: Madej Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
28 listopada 1964 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Wernyhora reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 kwietnia 1965 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Saint-Gandens reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1965 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Narrator reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 marca 1966 |
Medea
Jan Parandowski
postać: Żeglarz reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 marca 1966 |
Medea
Jan Parandowski
forma twórczości: role reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 listopada 1966 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
postać: Inspektor reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 kwietnia 1967 |
Król Ryszard Drugi
Shakespeare William
postać: Green reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 października 1967 |
Wrogowie
Gorki Maksym
postać: Jakub reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
24 stycznia 1968 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
forma twórczości: role reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 lutego 1968 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Major reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 października 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Bernardo reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 stycznia 1969 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Lurwell reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 września 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 września 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Mirbach, Marynarz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 września 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Biskup reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 grudnia 1970 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Gremio reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 lutego 1971 |
Antygona
Sofokles
postać: Chór reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 stycznia 1972 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Kasper reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 października 1972 |
Othello - Maur Wenecki
William Shakespeare
postać: Lodowiko reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 listopada 1972 |
Matka
Maksym Gorki
postać: Rybin reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 marca 1973 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Naruszewicz reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 września 1973 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Szpiekin reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 stycznia 1974 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Leśniczy reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 czerwca 1974 |
Kupiec
Titus Maccius Plautus
postać: Lizymach reżyseria: Kruczyński Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
30 listopada 1974 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Doktor Hugo reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 lutego 1975 |
Komu bije dzwon
Hemingway Ernest
postać: El Sordo reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 kwietnia 1975 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Malinowski reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 grudnia 1975 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Przewodniczący reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 marca 1976 |
Baba-Dziwo
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Dyrektor Radia - generalny reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 września 1976 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Sergiej Kuźmicz reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 stycznia 1977 |
Po górach, po chmurach
Bryll Ernest
postać: Kasper reżyseria: Mozer Henryk teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 marca 1977 |
Protokół pewnego zebrania
Aleksander Gelman
postać: Ajzatullin reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 października 1978 |
Tragiczna historia Hamleta księcia Danii
William Shakespeare
postać: Voltimand reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 stycznia 1979 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Lokaj Bankiera reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 maja 1979 |
Wielki, mały król
Kulmowa Joanna
postać: Dziennikarz reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 października 1979 |
Czapa, czyli śmierć na raty
Janusz Krasiński
postać: Strażnicy reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 stycznia 1980 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Szlachcic reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 października 1980 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Alonzo reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
30 kwietnia 1981 |
Iwanow
Antoni Czechow
postać: Piotr reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 października 1981 |
Maskarada
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Pop reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 stycznia 1982 |
Pamiętnik pana Paska
Jan Chryzostom Pasek
postać: Straszewski, wysłannik króla reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 września 1982 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Canouville reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 grudnia 1982 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Towarzysz X reżyseria: Bielicki Wowo teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
29 listopada 1984 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Muzykant reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 lutego 1986 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 czerwca 1986 |
Molière
Michaił Bułhakow
postać: Dworak reżyseria: Linda Bogusław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 stycznia 1987 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Ksiądz reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 stycznia 1987 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Św. Józef reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 marca 1988 |
Mandat
Erdman Nikołaj
postać: Ojciec Pawsikakiusz reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 czerwca 1988 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: II Landszturmista reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 czerwca 1988 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Pan III reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
3 grudnia 1988 |
Szwajcaria
Christo Bojczew
postać: Sanitariusz reżyseria: Czerkełow Georgi teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|