Artykuły

Wrocław. Seminarium o Kantorze w Instytucie Grotowskiego

"Kantor - inne spojrzenie. W 20. rocznicę śmierci Artysty" to seminarium dyskusyjne z cyklu, w którym organizatorzy starają się wypracować nową formę dla spotkania badaczy i teoretyków szeroko rozumianych dziedzin performatywnych, wychodzącą poza ramy zwykłej konferencji.

W 20. rocznicę śmierci artysty zaplanowano

Tym razem Instytut proponuje "inne spojrzenia" na dzieło życia Tadeusza Kantora. Już sama idea rozmowy o Kantorze w przestrzeni Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego jest faktem znamiennym, biorąc pod uwagę mało przyjazne relacje obu twórców. Warto dziś wyjść ponad ten konflikt, bo być może "punkty przecięcia" w dziele ich życia są dziś najbardziej inspirujące.

Pragniemy stworzyć w czasie seminarium twórczą przestrzeń, oddając głos przede wszystkim młodym badaczom, których pokolenie prawie całkowicie rozminęło się z kantorowskim. Jednak siła przyciągania dzieła założyciela Cricot 2 sprawia, że również to pokolenie badaczy włączyło je w obręb swojego doświadczenia. I choć twórczość Kantora doczekała się utrwalonej narracji na swój temat, na "marginesach" akademii wciąż podejmowane są próby znalezienia języka, który na miarę trudu Kantora mógłby ująć fenomen związany z działalnością założyciela Cricot 2. Wrocławskie seminarium ma stać się refleksem tego procesu, przestrzenią konfrontacji nowych perspektyw interpretacyjnych twórczości Kantora, jak i otwartym "spotkaniem w rozmowie". To wszystko, mamy nadzieję, otworzy nowe drogi narracji wokół dzieła autora Wielopola, Wielopola.

6 grudnia (poniedziałek), godz.: 10:00-20:00

Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27

program seminarium: www.grotowski-institute.art.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji