Artykuły

Warszawa. Kryteria wyłaniania dyrektora Teatru Dramatycznego

Na stronie internetowej Urzędu Miasta st. Warszawy w środę 18 kwietnia ukazała się informacja na temat kryteriów wyłaniania nowego dyrektora Teatru Dramatycznego.

W związku z kończącą się 30 września 2012 roku kadencją Pawła Miśkiewicza, dyrektora Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka - Biuro Kultury informuje o kryteriach, którymi będzie kierować się przy wyłanianiu kandydata na następną kadencję. Z myślą o tym, by Teatr Dramatyczny był teatrem repertuarowym, a przy tym ośrodkiem promocji i rozwoju współczesnego dramatu, miejscem wyróżniającym się wysokim poziomem artystycznym, pielęgnującym sztukę aktorską i opartym na zespole wyrazistych osobowości - Miasto zaprosi do rozmów kandydatów spełniających następujące wymagania:

1. Wykształcenie wyższe magisterskie; pożądane studia podyplomowe, szkolenia lub kursy związane z zarządzaniem,

2. Doświadczenie i znajomość specyfiki pracy w teatrze,

3. Udokumentowany minimum 3-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z działalnością kulturalną lub 3 lata prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z kulturą,

4. Umiejętność kierowania zespołem oraz zdolności menedżerskie i organizatorskie,

5. Znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych,

6. Znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem pozabudżetowych środków finansowych,

7. Doświadczenie w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków publicznych, w tym z funduszy Unii Europejskiej,

8. Spełnianie warunków zdrowotnych niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym,

9. Niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, wobec kandydata nie toczy się postępowanie karne lub o ubezwłasnowolnienie.

Kandydaci zaproszeni do rozmów będą proszeni o przedstawienie:

1. Pisemnego opracowania autorskiej koncepcji programowo-organizacyjnej teatru, ze zwróceniem uwagi na bieżące warunki finansowe placówki,

2. Życiorysu z opisem dotychczasowej pracy zawodowej,

3. Oświadczenia, że po zakończeniu procesu wyłaniania dyrektora kandydat wyraża zgodę na upublicznienie swojego imienia i nazwiska, a w przypadku osoby wybranej także koncepcji programowo-organizacyjnej teatru.

Do opracowania mogą być dołączone dokumenty potwierdzające dorobek naukowy i organizacyjny, w szczególności w dziedzinie kultury, a także opinie, rekomendacje i inne informacje o dorobku zawodowym.

Do udziału w postępowaniu zostaną zaproszeni wybitni przedstawiciele życia teatralnego, także osoby zgłoszone przez środowiska teatralne. Wyboru kandydata dokona Prezydent m. st. Warszawy, którego następnie, zgodnie z art. 15 ust. 1 i art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2001 r. nr 13, poz. 123 z późn. zm.), przedstawi Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz związkom twórczym i zawodowym.

Marek Kraszewski

Biuro Kultury m.st. Warszawy

Warszawa, 18 kwietnia 2012 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji