Artykuły

Radom. Premiera Farsy "Klejnoty"

Premiera farsy "Klejnoty" Michaela Pertwee odbędzie się w piątek - w Dzień Kobiet - w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Według reżysera spektaklu oprócz wartkiej akcji i dużej dawki humoru sztuka ma też przesłanie: kochajmy kobiety, ale nie okłamujmy ich.

Reżyser przedstawienia Bogusław Semotiuk uważa, że "Klejnoty" to przykład dobrze napisanej angielskiej farsy. "Sztuka ma klasyczną konstrukcję. Zaczyna się niepozornie, a później lawinowo dochodzi do nieoczekiwanych zwrotów akcji" - wyjaśnia reżyser.

"Klejnoty" to - według niego - przedstawienie z dużą dawką dobrego humoru, wartką akcją, wątkiem kryminalnym, a także z morałem dotyczącym związków damsko-męskich. "Można z niego wyciągnąć proste przesłanie: kochajmy kobiety, ale nie okłamujmy ich" - zaznacza Semotiuk.

Głównym bohaterem sztuki jest współwłaściciel salonu jubilerskiego - z pozoru stateczny kawaler i domator, który okazuje się być też uwodzicielem i oszustem. "To przeciwstawienie dwóch postaw: mężczyzny prowadzącego spokojny tryb życia i chcącego być wyjątkowo szlachetnym, i człowieka rozpasanego, wymyślającego różne historie, żeby utrzymywać równolegle kilka związków z kobietami" - tłumaczy reżyser.

Bogusław Semotiuk (ur. 1952 r.) jest aktorem i reżyserem. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim w łódzkiej filmówce. Występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W latach 2001-2004 był dyrektorem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, a w latach 2004-2007 - Teatru Nowego w Słupsku. Jest pedagogiem w łódzkiej szkole filmowej oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W ubiegłym roku w radomskim teatrze wyreżyserował "Moralność pani Dulskiej".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji