Artykuły

Warszawa. Dziś premiera "Sex, drugs & rock'n'roll" w Powszechnym

12 kwietnia na Scenie Pracownia Teatru Powszechnego odbędzie się premiera spektaklu "Sex, drugs & rock'n'roll", na podstawie tekstu Erica Bogosiana w reżyserii Anety Groszyńskiej.

Spektakl realizowany jest zgodnie z nową formułą przyjętą dla Sceny Pracownia. Scena ta staje się miejscem otwartym dla poszukiwań teatralnych młodych twórców - reżyserów, aktorów, scenografów, autorów, którzy właśnie w Pracowni mogliby kształtować i doskonalić swoje pomysły. Nie oznacza to, oczywiście, żadnych ograniczeń wiekowych - oryginalne, nowatorskie pomysły znajdą swoje miejsce na Scenie Pracownia niezależnie od tego, czy pochodzą od debiutanta, czy doświadczonego twórcy.

W kwietniu na scenie zobaczymy młodego, niezwykle utalentowanego aktora Teatru Powszechnego, Michała Napiątka, który w prezentowanym monodramie wciela się w kilka różnych postaci, niezwykle sprawnie odnajdując się na scenie w kolejnych rolach.

Tekst Bogosiana to gorzka satyra ilustrująca amerykańskie społeczeństwo. Spektakl opowiedziany jest z perspektywy polskiego emigranta, którego american dream się nie spełnił. Czy w ogóle miał szanse? Za czym tęsknimy i dlaczego amerykańskie marzenie jest utopią, która rozpada się tak szybko? Co kryje się za fasadą naszego snu? Za czym pędzimy i komu chcemy dorównać? Być może wizja Bogosiana powinna skłonić nas do spojrzenia z dystansem na własne kompleksy i marzenia. Czy faktycznie świat w którym pieniądz, seks i narkotyki są substytutem prawdziwego życia i uczuć, jest naszym celem?

PREMIERA - 12 KWIETNIA 2013, g. 20.00

Gramy:

13, 14, 16, 17 kwietnia, godz. 20.00

18, 19, 20, 21 kwietnia, godz. 17.00

***

Aneta Groszyńska - tegoroczna absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale Reżyserii, skończyła również studia na wydziale Wiedzy o Teatrze oraz Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Spektakl dyplomowy "Tape" na podstawie sztuki Stevena Belbera zrealizowała w styczniu 2013 roku w Teatrze Nowym w Łodzi. W 2011r otrzymała Stypendium Ministra Kultury. Reżyserowała Witkacego na Ukrainie, w ramach projektu Tak zwana ludzkość w obłędzie. Zrealizowała szereg czytań min. : w Teatrze Nowym w Poznaniu, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Instytucie Teatralnym, Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. W Teatrze Powszechnym pracowała jako asystent reżysera przy spektaklu Gdzie radość, tam cnota. Wariacje Tischnerowskie w reżyserii Artura Barona - Więcka oraz przy "Nieskończonej historii..." w reżyserii Piotra Cieplaka. Jako asystent reżysera współpracuje od 2009 roku z Iwanem Wyrypajewem. Od 2004 roku zajmuje się również pracą pedagogiczną prowadząc warsztaty pracy z ciałem i głosem m. in. warsztaty Ciało-głos-partner w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie. Uczestniczyła w wielu warsztatach i stażach,

m. in. w Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richard w Pontederze.

Michał Napiątek - ukończył PWSFTViT w Łodzi w roku 2010. Na scenie teatralnej zadebiutował dwa lata wcześniej na deskach Teatru Bajka.

Na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył nagrodę aktorską za role Claire w "Ceremoniach" i Arie-Lejba w "Zmierzchu".

Od listopada 2010 roku jest aktorem Teatru Powszechnego, gdzie zagrał w "Złym" w reżyserii Jana Buchwalda, "Espresso" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, czy w "Nieskończonej historii" Piotra Cieplaka. Często pojawia się także w serialach telewizyjnych.

Paweł Cukier - urodził się w 1988 Zakopanem, tam dorastał i ukończył liceum plastyczne im A. Kenara. W 2007 roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Kierunku Scenografia. Studia te przyniosły mu wiele doświadczeń w dziedzinie teatru. Dzięki intensywnej współpracy z Akademią Teatralną udawało mu się realizować projekty scenograficzne. Jako scenograf, brał udział w licznych egzaminach semestralnych Wydziału Reżyserii Dramatu . Był autorem scenografii do dyplomów zarówno wydziału Aktorskiego ("Stracone Zachody Miłości", reż. Bożena Suchocka 2010) , jak i Reżyserii Dramatu ("Życie jest snem", reż. Reda Haddad 2010). Po za Akademią teatralną projektował scenografie i wizualizacje multimedialne do czytań i koncertów realizowanych

w Instytucie Teatralnym w Warszawie, Teatrze Polskim w Warszawie i Teatrze Nowym W Poznaniu. Jego twórczość malarska została zaprezentowana na wystawie indywidualnej, w pracowni nr.1 ASP W Warszawie

w styczniu 2012 roku. Jest autorem plakatów teatralnych (m.in. do Spektaklu "Zabójca", reż. Wojciech Urbański, Teatr Współczesny w Warszawie). We wrześniu 2012 roku obronił pracę magisterską w Pracowni Projektowania Scenografii Telewizyjnej i Filmowej prof. Janusza Sosnowskiego na Wydziale Nowych Mediów I Scenografii, kierunek Scenografia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoją twórczość prezentuje na internetowym blogu.

Piotr Adamczyk - urodził się w 1989 r. w Warszawie. Współzałożyciel zespołu Radio Error. Gra na perkusji w zespole Molesta Ewenement. Występuje ze znanym polskim raperem PeZete'em.

W 2012 roku współtworzył i wykonywał na żywo muzykę do spektaklu "III Furie", w reż. Marcina Libera.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji