Artykuły

Warszawa. "Pro An(n)a" premiero w Powszechnym

Teatr Powszechny zaprasza 17 maja na kolejną premierę z cyklu "Teatr w klasie".

Kiedy jesteś ładna? Kiedy ubierasz się tak jak inni? Kiedy nosisz rozmiar 38? A może to już za dużo

W kolejnej odsłonie projektu "Teatr w klasie" wystawiona zostanie sztuka debiutującej autorki, mówiąca o braku akceptacji siebie oraz swojego ciała i samonakręcającej się spirali choroby.

To już druga edycja projektu, który polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu cyklu spotkań teatralnych odbywających się w klasach szkolnych. W pierwszej edycji zrealizowane zostały dwa spektakle oparte na tekstach zagranicznych dramatopisarzy: "Sebastian X" w reżyserii Grażyny Kani oraz "Biedna ale sexi" w reżyserii Wojciecha Urbańskiego. Do przygotowania kolejnej premiery Teatr zaprosił rodzimych autorów, przeprowadzając konkurs na polski dramat współczesny dla młodzieży. Laureatką konkursu, której tekst "PRO AN(N)A" został włączony w projekt, jest Marzena Ryłko.

"PRO AN(N)A" w reżyserii Małgorzaty Głuchowskiej to pierwsza z dwóch premier zaplanowanych na 2013 rok w ramach projektu "Teatr w klasie".

Marzena Ryłko

"PRO AN(N)A"

PREMIERA 17 maja, g. 20.00

rozstrzygnięcie konkursu na polski dramat współczesny

dla młodzieży

18 maja, g. 20.00

spektakl połączony z dyskusją na temat idei projektu "Teatr

w klasie"

19 maja, g. 20.00

TEATR W KLASIE. CYKL SPOTKAŃ TEATRALNYCH. EDYCJA 2

Klasa staje się sceną.

Lekcja staje się spektaklem.

W pierwszej części spotkania sala lekcyjna staje się sceną, na której aktorzy pokazują spektakl dotyczący aktualnych problemów i zagadnień, z jakimi młoda widownia spotyka się lub może się spotkać. Druga część prowadzona jest przez moderatorów ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, którzy prowadzą z młodzieżą dyskusję rozwijającą tematykę spektaklu. Nowatorstwo tego podejścia polega na wejściu z młodymi ludźmi w interakcję, daniu im szansy na dojście do głosu, wyrażenia swoich opinii i emocji. Wystawiana sztuka, której bohater należy do tego samego pokolenia co widownia, staje się pretekstem do rozmowy na trudne tematy dotykające młodzież i uwrażliwiania jej na palące problemy społeczne. Jednocześnie sam teatr, jako forma artystycznego wyrazu, staje się im bliższy i ciekawszy. W dotychczasowych spektaklach, wystawianych przez Teatr Powszechny, poruszane były problemy przemocy i wykluczenia (Sebastian X) oraz biedy i wykluczenia społecznego (Biedna ale sexi).

Więcej o projekcie:

http://www.powszechny.com/edukacja/teatr-w-klasie.html

https://www.youtube.com/watch?v=NmEH6IsH-H0

https://www.facebook.com/TEATRwKLASIE

Kontakt dla szkół zainteresowanych udziałem w projekcie:

Dominika Szulc, Koordynator projektu

tel.: 510 131 807

e-mail: teatrwklasie@powszechny.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji