Artykuły

Gdańsk-Wrocław. Różowa inwazja Pink Mama Theatre

Stworzony przez polskich tancerzy Dominika Krawieckiego i Sławka Bendrata szwajcarski teatr tańca Pink Mama Theatre wystąpi w czerwcu w Centrum Inicjatyw Artystycznych i na Gdańskim Festiwalu Tańca.

Podczas wrocławskich wieczorów "Różowa Inwazja - Spotkania z Pink Mama Theatre" zaprezentowany zostanie spektakl "Ariel czyli Swinger's Planets", a 9 czerwca na Gdańskim Festiwalu Tańca zespół pokaże "Freaks".

***

Twórcy o teatrze

Pink Mama Theatre jest niezależnym, europejskim teatrem tańca bez własnej sceny. Siedzibą teatru jest Berno w Szwajcarii.

Cielesność, seksualność i gender są podstawowymi tematami naszej pracy, a człowiek, jego emocjonalność i pragnienia stają się głównym celem poszukiwań artystycznych.

Pod względem formalnym bliskie nam są założenia sztuki konceptualnej. Dotyczy to głównie tworzenia abstrakcyjnych obrazów i ograniczenia do minimum, typowego, narracyjnego przebiegu akcji. Zastosowanie specyficznych środków niedosłownego przedstawiania teatralnej rzeczywistości, skupia widza przede wszystkim na emocjonalności postaci, i stawia fabułę na plan drugi.

Pragnęlibyśmy stać się interfejsem pomiędzy sztukami widowiskowymi a sztukami wizualnymi.

Naszą intencją jest produkowanie widowisk z pogranicza teatru dramatycznego i teatru tańca, i tym samym łączenie teatralnych środków wyrazu.

W skład naszego zespołu wchodzą tancerze europejskich państw (Polska, Niemcy, Szwajcaria, Francja). Dzięki temu Pink Mama Theatre, staje się platformą pomiędzy wschodnimi i zachodnimi tradycjami teatralnymi Europy. Poszukiwanie własnych korzeni oraz starcie się obu tych kultur rozwija nasz język, styl i ekspresję.

***

15 i 16 czerwca o godzinie 19

Centrum Inicjatyw Artystycznych przy ulicy Tęczowej 79

telefon +48 666 533 665

"ARIEL czyli SWINGER´S PLANETS"

Cztery planety (osoby) krążące wokół siebie i od siebie zależne. Każda z nich skrywa swoje prawdziwe uczucia i przypisuje sobie prawo do narzucania pozostałym swoich postaw moralnych. Obraz tego konserwatywnego społeczeństwa symbolizuje tu rodzina królewska. Symbolem wolności jest Ariel, która pojawiając się na królewskim dworze, każdej z postaci coś przypomina o sobie samym i zmusza do ukazania prawdziwej twarzy skrytej pod maską. Nagość wykonawców staje się specyficznym kostiumem będącym uosobieniem tęsknoty za czystością, szczerością i pięknem. Spektakl jest utrzymany w konwencji teatru tańca, w którym równorzędną rolę pełnią ruch, obraz, słowo i muzyka.

Spektakl grany jest w języku polskim.

Trwa 1 godzinę 40 minut z przerwą.

Dla widzów od 16 roku życia.

Idea, koncept, reżyseria - Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki, Simon Reimold

Chorefografia - Sławek Bendrat

Kierownictwo muzyczne - Simon Reimold

Kostiumy i scenografia - Dominik Krawiecki

Dramatugia - Dominik Krawiecki, Simon Reimold

Menadżerka - Angelika Rohrer

Obsada

Ariel - Sławek Bendrat

Książę - Dominik Krawiecki

Królowa - Simon Reimold

Brat - Marek Wieczorek

Zrealizowany dzięki pomocy Kultur Kanton Bern, Kultur Stadt Bern, Gemeinde Köniz, Ernst Göhner Stiftung, Bern Burgergemeinde.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji