Artykuły

Warszawa. Oswoić raka w teatrze

Teatr Dramatyczny oraz fundacje Rak'n'Roll i Chustka przygotowały projekt, którego celem jest przełamanie stereotypów na temat choroby nowotworowej.

W ramach współpracy teatru z fundacjami 12 października na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera spektaklu "Gry ekstremalne" Ewy Gawlikowskiej-Wolff i Elżbiety Chowaniec. - To spektakl non-fiction oparty na historii zmarłej na glejaka mózgu młodej dziewczyny. Kiedy u Ewy zdiagnozowano nowotwór, postanowiła opowiedzieć o swojej chorobie, bólu i nadziei. Chciała, żeby jej rak był po coś - mówi Agnieszka Michalak z Teatru Dramatycznego. - Ewa Gawlikowska-Wolff jako studentka Szkoły Dramatu napisała pierwszą część "Gier ekstremalnych". Umarła w lipcu 2012 roku. Po jej śmierci sztukę dokończyła dramatopisarka Elżbieta Chowaniec. Powstała opowieść o tym, jak ekstremalna sytuacja weryfikuje marzenia, plany, relacje z bliskimi - dodaje.

W spektaklu występują: Anna Gorajska, Małgorzata Niemirska, Elżbieta Kijowska, Janusz R. Nowicki, Henryk Niebudek, Zuzanna Grabowska, Rafał Fudalej, Robert T. Majewski, Kamil Siegmund i Maciej Wyczański.

"Pięknołyse"

W dniu premiery "Gier ekstremalnych" odbędzie się także wernisaż wystawy fotograficznej "Pięknołyse" przygotowanej przez Fundację Rak'n'Roll. - Dziś już jestem pewna, że kobiecość i piękno, to nie włosy. Nigdy w życiu nie czułam się taka kobieca i piękna jak w czasie drugiej chemioterapii, z dumą chodziłam bez peruki. Łyse jest piękne! Nauczyłam się cieszyć z tego co mam i przestałam martwić tym czego nie ma. Jestem szczęśliwą kobietą bez względu na to jaką mam długość włosów - mówi Magdalena Prokopowicz, założycielka fundacji Rak'n'Roll.

"Pięknołyse" to wystawa zdjęć pięknych kobiet, wszystkie są w trakcie chemioterapii. Portrety wykonało troje fotografów: Katarzyna Fortuna, Daria Matczuk i Andrzej Świetlik.

Wystawę będzie można oglądać od 13 października we foyer Sceny na Woli Teatru Dramatycznego przez cztery tygodnie. W połowie listopada ekspozycja zostanie przeniesiona do foyer Sceny im. G. Holoubka w Pałacu Kultury.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji