Artykuły

Trójmiasto. Wkrótce VI Festiwal between.pomiędzy

W środę 13 maja rozpoczyna się szósta edycja międzynarodowego festiwalu interdyscyplinarnego between.pomiędzy, poświęconego związkom teatru i literatury. To okazja, by spotkać się ze znakomitymi osobistościami ze świata sztuki, kultury i nauki, z Polski i zagranicy.

Festiwal organizowany jest przez Fundację between.pomiędzy oraz Uniwersytet Gdański. Po raz pierwszy wydarzenia będą odbywały się przez cztery dni w różnych lokalizacjach w całym Trójmieście. W programie znalazły się m.in. spektakle, spotkania autorskie, dyskusje, wykłady, prezentacje filmowe i warsztaty, które połączy wspólny temat: "Opowieści dla przyszłości". Festiwal zakończy pokaz świetlny z elementami muzyki i poezji, pt. "Mololo, czyli pożegnanie przy fontannie!", w sobotę 16 maja. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

W programie m.in. wykład: What's between? - wykłady o poezji, teatrze i opowiadaniu historii, warsztat dyskusyjny: Reading TS Eliot (we współpracy z Teatrem Polskiego Radia); wykład: Stories for the future - wykłady o szkockiej poetce Carol Ann Duffy, brytyjskim reżyserze Peterze Brooku oraz opowieści Davida Malcolma; "Ostatnia taśma Krappa Becketta", "Beckett niekanoniczny" - projekcja warsztatowych nagrań. Dyskusja wokół eksperymentów teatralnych Samuela Becketta, z udziałem: Olgi Wrońskiej, Ewy Ignaczak, Idy Bocian, Moniki Szuby, Aleksandry Wachacz oraz Tomasza Wiśniewskiego; Beckett artystów - spotkanie z Joanną Czajkowską, Sylwią Górą-Weber oraz Adamem Nalepą; BOTO czyta Becketta - pokaz pracy warsztatowej Adama Nalepy, a także prezentacja wydawnictw powiązanych z between.pomiędzy: Almanach, seria wydawnicza between.pomiędzy, Topos, Tekstualia. Tłumaczenia współczesnej poezji brytyjskiej: rozmowa z Moniką Szubą i Davidem Malcolmem. Ziemia jałowa, czyli TS Eliot w XXI wieku - spotkanie z Jean Ward oraz Marią Fengler, fragmenty słuchowiska radiowego (Teatr Polskiego Radia).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji