Artykuły

Legendy grodu Kopernika

Teatr Baj Pomorski zajął się toruńskimi legendami — najsłynniejsze opowieści o naszym mieście poznamy na weekendowych przedstawieniach na Rynku Staromiejskim.

Legendy toruńskie to spektakl realizowany w scenerii plenerowej na Rynku Staromiejskim. Przedstawienie nawiązuje do włoskiej komedii dell'arte i charakterystycznych dla niej postaci, jak Arlekin, Pulcinella i Dottore. Pomysł realizacji sztuki powstał z myślą o wypromowaniu przestrzeni miejskiej — celem jest ukazanie Torunia jako miasta z bogatą tradycją historyczną. Pomoże w tym aktualizacja znanych toruńskich legend. — Sztuka ta jest świetną atrakcją turystyczną, okazją do zapoznania się z lokalnymi opowieściami, a dla wieloletnich mieszkańców Torunia możliwością odświeżenia wiadomości o rodzinnym mieście. Jak doszło do powstania Torunia? Jak romans Wisły i Baszty doprowadził do powstania nazwy miasta? Co doprowadziło do zburzenia zamku krzyżackiego? W jaki sposób tworzono recepturę najlepszych pierników na świecie i co ma z nimi wspólnego Katarzyna, córka piekarza? Jak Anioł znalazł się w herbie Torunia? Odpowiedzi na wszystkie te pytania zawarte są w spektaklu wyreżyserowanym przez Ireneusza Maciejewskiego — mówią twórcy przedstawienia.

Legendy toruńskie w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego to spektakl małej formy, wykorzystujący mobilną scenografię autorstwa Dariusza Panasa. Wystąpią: Edyta Soboczyńska, Grażyna Rutkowska-Kusa, Anna Katarzyna Chudek, Andrzej Słowik i Jacek Pietruski.

Przedstawienie zobaczymy w sobotę i niedzielę o godz. 12 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji