Artykuły

Poznań. Z młodzieżą o Polsce i Polakach w Ósemkach

Spektaklem "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej" oraz debatą na temat postaw obywatelskich Teatr Ósmego Dnia rozpocznie we wtorek cykl spotkań z młodzieżą i nauczycielami.

Inspiracją do powstania spektaklu "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej" były informacje prasowe o rosnącej liczbie anonimów, jakie docierają każdego dnia do Urzędów Skarbowych oraz lektura książki Barbary Engelking "Szanowny Panie Gistapo". Książka ta to komentarz do donosów napisanych przez Polaków do władz niemieckich. "Za ich pomocą chcemy pokazać, jak w obu wypadkach, mimo upływu lat i radykalnie odmiennych okoliczności, źródłem jest przerażająca właściwość natury ludzkiej - zawiść, a skłonność ludzi do dobrowolnego angażowania się jako agent czy szpicel, do darmowej pracy donosiciela jest ponadczasowa" - piszą twórcy.

Spektakl zaprezentowany zostanie widzom dwukrotnie: 22 i 23 września o g. 19. We wtorek natomiast - po jego pokazie (o g. 20) odbędzie się debata zatytułowana "Donosicielstwo a postawy obywatelskie w życiu społeczeństwa i funkcjonowaniu państwa", która zainauguruje cykl spotkań młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z teatrem niezależnym. "W ramach tych spotkań, poprzez obcowanie z materią spektaklu, zachęcać będziemy do wspólnej dyskusji, namysłu nad rzeczywistością i pracy nad lepszym światem" - czytamy o przedsięwzięciu.

***

Spektakl "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej"

22 i 23.09, g. 19 (debata: 22.09, g. 20)

Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji