Artykuły

Warszawa. Kolejny koncert SŁOWOtoków

14 sierpnia o godz. 20.00 w Klubie Znośna Lekkość Bytu odbędzie się kolejny koncert promujący projekt SŁOWOtoki, towarzyszący I Ogólnopolskiemu Konkursowi na Kameralną Sztukę Współczesną.

SŁOWOtoki (obsesje, popędy, kompulsje) - to cykl utworów muzycznych w stylu new jazz, z elementami muzyki dubstep, house oraz drum and bass. Ich bohaterami są słowa. Kliknięcie, aplikacja, depresja, kompulsja, life-coach, slow food i wiele innych - słowa nowoczesne, zapożyczone i spolszczone. Ale pod warstwą słów, kryje się człowiek. Rozdygotany, nerwowy, skoncentrowany na własnej cielesności, konfrontujący się z przemijaniem, łapczywie poszukujący kontaktu. SŁOWOtoki to muzyczna refleksja nad dzisiejszym, zmieniającym się językiem, który w sposób nieunikniony wyznacza naszą współczesną świadomość.

Premiera projektu odbyła się podczas Finału Ogólnopolskiej Akcji Teatralnej SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

UWAGA:

Do biletu dołączamy płytę SŁOWOtoki

WYSTĘPUJĄ:

Agata Fijewska & Mikołaj Tabako

MUZYKA:

Filip Dreger

TEKSTY:

Natalia Fijewska-Zdanowska

INFO:

www.mlyn.org

Projekt powstał w ramach akcji: Słowo/Aktor/Spotkanie

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

O REALIZATORACH:

Agata Fijewska - aktorka, wokalistka, psycholog. Laureatka nagród aktorskich i wokalnych na przeglądach i festiwalach piosenki. Zagrała między innymi w spektaklu "Różowa skarpetka" (2006), który otrzymał szereg nagród, granym w Teatrze Stara Prochownia w ramach Sceny OFF Teatru Konsekwentnego, a także w spektaklu "Siostry" (2008) zrealizowanym we współpracy z Teatrem na Woli w Warszawie, monodramie muzycznym "Piąta rano" (2009) w Teatrze Staromiejskim, który otrzymał GRAND PRIX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie. Inne spektakle Teatru MŁYN: "Niunia" (2012), "Draka" (2013), "Naga Praga" (2014) oraz "Artysta" (2015). Wokalistka zespołu Nocny SuperSam, który wydał album "Plac zabaw", oraz epkę "Bez końca początki".

Jest współzałożycielką Fundacji Artystycznej "MŁYN", mającej obecnie siedzibę na Scenie Staromiejskiej SCEK w Warszawie i wielokrotną organizatorką przedsięwzięć kulturalnych z ramienia Fundacji.

Mikołaj Tabako - muzyk-trębacz, performer, producent muzyczny. Współpracuje m.in. z zespołami: The Bartenders, Ziggie Piggie UpBeat Quartet, Stc Tabako, Prataouro oraz z artystami: HempGru, Habakuk, Jacek Kleyff czy Marika. Współtworzył spektakl, w reżyserii Anny Seniuk, oparty na piosenkach z Akademii Pana Kleksa. Współrealizator płyty dla dzieci pt. "Misiowe piosenki" (nakład 64 tys. egzemplarzy). W swoim dorobku ma kilkadziesiąt realizacji związanych z kompozycją i produkcją muzyki reklamowej. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, których temat obejmuje ogólny rozwój muzyczny.

Filip Dreger - z wykształcenia filolog polski i pianista po średniej szkole muzycznej. Pracuje zawodowo jako programista i konsultant specjalizujący się w Javie, głównie w dziedzinie aplikacji webowych i mobilnych. Od czasu pierwszego wysłuchania musicalu "Cats" Andrew Lloyda Webbera w 1994 jego namiętnością są współczesne musicale sceniczne. Autor muzyki do setek piosenek i szkiców musicalowych, z których zdecydowana większość pozostała w szufladzie, a kilka doczekało się amatorskich lub półprofesjonalnych prezentacji. Z Teatrem Młyn współpracował już przy spektaklach "Gabinet" i "Facet mojej żony".

Natalia Fijewska-Zdanowska - reżyser i dramaturg. Jest magistrem filozofii UW. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN. Stypendystka MKiDN w 2007r., oraz stypendystka PISF w 2014r. Realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość: monodram "Głuchoniemoc" (2004) "Różowa skarpetka"(2006), "De-naturat"(2007), "Siostry"(2008), "Piąta rano"(2009), "Gabinet"(2010), "Facet mojej żony" 2011), "Niunia"(2012), "Draka"(2013), "Naga Praga"(2014). Spektakle są wystawiane na Scenie Staromiejskiej SCEK, były także grane gościnnie między innymi w warszawskim Teatrze Powszechnym, Teatrze Polskim, Teatrze Ochoty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji