Artykuły

Lublin. Świętują urodziny Osterwy

Teatr im. Juliusza Osterwy przygotował dla swoich widzów dzień pełen atrakcji. 23 czerwca odbędą się huczne obchody urodzin patrona lubelskiej sceny.

Teatr zaprasza mieszkańców Lublina do wspólnego świętowania 132. rocznicy urodzin Juliusza Osterwy! Wśród atrakcji: kolorowa parada ulicami miasta, warsztaty, sesja zdjęciowa z Juliuszem Osterwą i najnowsza premiera - spektakl "Marat/Sade", w którym temat zespołowości łączy się z ideą Reduty - teatru założonego przez Osterwę.

Plan wydarzenia:

godz. 10:00 Warsztaty plastyczne

Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć rekwizyty do spektakli. Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat. Udział bezpłatny, zapisy.

godz. 13:00 Parada ulicami Lublina

Kolorowy przemarsz aktorów, pracowników i przyjaciół teatru przez miasto w kostiumach ze spektakli. Przebierzcie się i chodźcie z nami! Ruszamy spod Teatru Osterwy o 13:00!

godz. 15.30 i 17.00 - prezentacja "Dziadów" spektaklu przygotowanego przez Grupę Teatralną prowadzoną przez Wojciecha Rusina

godz. 17:00 Warsztaty do spektaklu "Marat/Sade"

Warsztaty wprowadzające w przestrzeń spektaklu "Marat/Sade", otwierające różne konteksty, łączące tematy poruszane w spektaklu z doświadczeniami widzów. Zajęcia mają charakter praktyczny, warto ubrać się wygodnie. Warsztaty dla dorosłych, udział bezpłatny dla widzów, którzy wybierają się na spektakl "Marat/Sade", zapisy.

godz. 19:00 Spektakl "Marat/Sade"

Jest rok 1808. W zakładzie dla umysłowo chorych w Charenton gromadzą się przedstawiciele nowej klasy rządzącej, aby obejrzeć sztukę napisaną i reżyserowaną przez żyjącego w przymusowym odosobnieniu Markiza de Sade. Pacjenci opowiadają nie o czym innym, jak o gwałtownych wydarzeniach sprzed osiemnastu lat, początku rewolucji i zabójstwie jednego z jej przywódców, Marata. Przez inscenizację przepływa puls rewolucji, wojny i obłędu. Siła sztuki Weissa tkwi nie tylko w pytaniach, jakie stawia, ale w czasowej wieloplanowości i żywiole teatru w teatrze, które pozwalają im wybrzmieć. W czasach, gdy coraz częściej dochodzi do politycznych ataków na artystyczną niezależność zespołów teatralnych, na stosunkowo niewielkiej przestrzeni sceny Brzyk gromadzi cały zespół Teatru Osterwy. To przedstawienie jest manifestem zespołowości.

Spektakl dla widzów od 15. roku życia. Cena biletów od 30 zł.

Zapraszamy do zapisów na wydarzenie w Biurze Organizacji i Reklamy (czynne pon. - pt. w godz. 8-16, tel. 81 532 44 36). Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca. Zapisy trwają do 22 czerwca (czwartek).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji