Artykuły

Katowice-Warszawa. Czytanie sztuki o Josephie Conradzie

14 listopada w warszawskim Teatrze Palladium, na zamknięcie międzynarodowej konferencji "Conrad nasz współczesny", aktorzy Teatru Śląskiego przeczytają przedpremierowo najnowszą sztukę Ingmara Villqista "Conrad", której prapremiera odbędzie się w Katowicach 3 grudnia.

Z okazji 170. rocznicy urodzin Josepha Conrada Fundacja Universitas Varsoviensis we współpracy z Instytutem Książki organizuje międzynarodową konferencję "Conrad nasz współczesny", która odbędzie się 14 listopada w warszawskim Teatrze Palladium. To prestiżowe wydarzenie, na które zaproszono 10 najwybitniejszych conradystów z Polski i ze świata. Założeniem konferencji jest pokazanie wielu oblicz Josepha Conrada: polskiego i angielskiego, kolonialnego i postkolonialnego, wiązanego z kulturą wysoką i popkulturowego, znanego i zapoznanego.

Na zamknięcie konferencji aktorzy Teatru Śląskiego w Katowicach przeczytają przedpremierowo najnowszą sztukę Ingmara Villqista "Conrad", której prapremiera odbędzie się w Katowicach 3 grudnia na Scenie Kameralnej. Czytanie z udziałem aktorów i w obecności reżysera odbędzie się o godzinie 15.30 w Teatrze Palladium (Warszawa, ul. Złota 9), czytanie będzie symultanicznie tłumaczone na język angielski.

Wydarzenie jest częścią programu obchodów roku Josepha Conrada w Polsce w 2017 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji