Artykuły

Warszawa. Debiut reżyserski Grzegorza Małeckiego w Narodowym

8 września w Teatrze Narodowym odbędzie się premiera spektaklu "Tchnienie" w reż. Grzegorza Małeckiego. Na scenie zobaczymy Justynę Kowalską i Mateusza Rusina.

Kobieta i mężczyzna próbują nie pogubić się w skomplikowanej współczesnej rzeczywistości. Inteligentna, pełna humoru opowieść o ich uczuciu i dojrzewaniu do decyzji o dziecku zyskuje dodatkowy wymiar, jeśli spojrzeć na nią z perspektywy makrokosmosu. Pojawiają się wówczas pytania podstawowe. - Zastanawiając się na tym, Kobieta z jednej strony uświadamia sobie, jak mały jest człowiek, z drugiej strony rozważa, czy fakt, że jesteśmy taką drobiną, rzeczywiście oznacza, że jesteśmy nieistotni - mówi Grzegorz Małecki.

Na pustej scenie zobaczymy Justynę Kowalską i Mateusza Rusina. - Oni są scenografią, muzyką, rekwizytem... wszystkim - podkreśla reżyser. - To jedna z trudniejszych rzeczy w teatrze: zrobić spektakl tylko "za pomocą" aktorów i słów. Nie mamy żadnych "podpórek", niczego za czym można się schować. Wydaje mi się, że to jest fantastyczny materiał, mieniący się wieloma konwencjami - mamy tutaj farsę, komedię, teatr obyczajowy i bardzo poważny dramat. Fenomenalne wyzwanie - i dla reżysera, i dla aktorów.

Premiera: 8 września, godz. 19.30

scena Studio

Prawa autorskie Autora sztuki reprezentowane są przez AUTORA, c/o CASAROTTO RAMSAY & ASSOCIATES LTD, a w Polsce przez Agencję ADiT. Prawa autorskie Tłumacza sztuki reprezentowane są przez Agencję ADiT.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji