Artykuły

Poznań. Kultura na czas strajku

W czasie strajku nauczycieli, w poniedziałek, 8 kwietnia, poznańskie instytucje kultury zapraszają do siebie dzieci i młodzież. Przygotowały specjalne wydarzenia: lekcje, warsztaty, spektakle, oprowadzania po wystawach, które pozwolą twórczo i aktywnie spędzić czas poza szkołą.

Już kilka dni temu na fasadzie Teatru Polskiego pojawił się baner informujący, że "Teatr Polski wspiera nauczycieli". W ślad za tą deklaracją poszło zaproszenie na "Lekcje w Polskim" - "wyjątkowe zajęcia z wyjątkowymi ludźmi". Od 8 kwietnia na scenach Teatru będzie można wziąć udział w spotkaniach na temat tolerancji, różnych religii, uchodźców, mediacji, sztuki i muzyki. W specjalnie przygotowanym programie znalazły się także: przechadzki teatralne, warsztaty i spotkania z aktorami oraz pracownikami, którzy na co dzień są niedostępni i niewidoczni.

Od kilku dni kolejne instytucje zgłaszają swoje propozycje na dobre wypełnienie czasu dzieciom i młodzieży w czasie strajku dorosłych. "Zapraszamy uczennice i uczniów do oglądania naszej wystawy plakatów - jesteśmy otwarci od 9 do 16. Dla każdego znajdzie się miejsce. Bardzo byśmy chcieli, by czas strajków młodzież nie spędziła w domu przed komputerem, tylko odwiedziła nas, także podyskutowała o rzeczywistości, w której przyszło im żyć" - deklaruje Teatr Ósmego Dnia.

Galeria Miejska Arsenał wyjątkowo będzie czynna w poniedziałek, a jej pracownicy gotowi na oprowadzania po galerii i wystawach. Biblioteka Raczyńskich chce otworzyć wcześniej w poniedziałek swoje filie i zaprosić na lekcje biblioteczne. Centrum Kultury Zamek przygotowuje specjalne zajęcia na "Zamkowym placu zabaw".

Teatr Ósmego Dnia oraz Centrum Sztuki Dziecka nie miały na pierwszy dzień strajku zaplanowanych spektakli, grać będą w kolejne dni (w Ósemkach można obejrzeć wystawę plakatów), a Teatr Muzyczny organizuje oprowadzania po swej siedzibie. 11 kwietnia specjalnie dla dzieci od 4 roku życia spektakl "Nie bój się, Tygrysie" Maliny Prześlugi, a chętni będą mogli zwiedzić zakamarki Teatru Animacji.

Muzeum Archeologiczne zaprosi grupy ze strajkujących szkół na oprowadzania po wystawach i seanse filmowe, do kina chce też zaprosić (poza warsztatami) Poznański Chór Chłopięcy, zajęcia u siebie zaproponuje też Dom Kultury "Stokrotka".

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do Fotoplastykonu Poznańskiego oraz na bezpłatne zwiedzanie wystawy okładek płytowych 30/30 w Starym Browarze. Brama Poznania organizuje bezpłatne zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych (klasy 1-3) oraz przedszkolnych z opiekunem w dniach 9-12 kwietnia 2019 roku, o godzinie 10 i 11 (obowiązują zapisy).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji