Artykuły

Poznań. "Obiecana Ziemia Obiecana" za grosze

Polski Teatr Tańca znalazł się w gronie blisko 100 teatrów publicznych z 40 polskich miast biorących udział w obchodach Piątego Dnia Teatru Publicznego i akcji "Bilet do teatru za 350 groszy". Bilety na spektakl "Obiecana Ziemia Obiecana" w cenie 350 groszy będzie można zakupić wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej.

22 maja o godz. 20.00 w Auli Artis w Poznaniu zagramy nasz najnowszy spektakl - "Obiecaną Ziemię Obiecaną" (na zdjęciu) - epicką opowieść o dziejach ludzkości widzianych jako odwieczna historia wykluczenia - w reżyserii Katarzyny Raduszyńskiej, choreografii Artura Bieńkowskiego i scenografii Pawła Walickiego.

Bilety na spektakl "Obiecana Ziemia Obiecana" w cenie 350 groszy będzie można zakupić wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej, na stoisku Polskiego Teatru Tańca zlokalizowanym na płycie Starego Rynku w Poznaniu, w sobotę 18 maja tego roku, w godz. 12.00 - 16.00. O 12.05 zaprezentujemy performans nawiązujący do idei Dnia Teatru Publicznego oraz repertuaru naszego teatru.

Piąty Dzień Teatru Publicznego upłynie pod znakiem SUKCESU. P rzede wszystkim sukcesu wszystkich teatrów publicznych, które pracują pełną parą, na najwyższych obrotach, realizując swoją misję. Mamy w teatrach coraz więcej widzów w różnym wieku, nowe premiery, ożywioną klasykę i najświeższe propozycje młodych dramatopisarzy. To jest też sukces naszej akcji "Bilet do teatru za grosze", bo realizujemy ją wspólnie po raz piąty i weźmie w niej udział blisko sto teatrów i tyle samo spektakli. Tegoroczne 350 groszy odwołuje się też do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Trzeba przypominać, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł.- wyjaśniają organizatorzy akcji.

W tym roku z okazji Dnia Teatru Publicznego Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego inicjuje gromadzenie informacji czynnikach wpływających na sukces teatru. Pilotażowe badanie czynników sukcesu przeprowadzone zostanie 18 maja, w Dzień Teatru Publicznego, przez zespół prof. Rafała Kasprzaka. Badanie będzie miało formę zindywidualizowanej internetowej ankiety dla trzech grup oceniających, która od 18 maja dostępna będzie pod adresem www.ocenteatr.pl oraz na stronach teatrów biorących udział w akcji.

Organizatorami Dnia Teatru Publicznego są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przypomnijmy, że pomysł organizacji Dnia Teatru Publicznego narodził się w 2015 roku, kiedy Teatr Narodowy, a zarazem teatr publiczny w Polsce świętował 250 - lecie swojego istnienia. Na widowniach zasiadło wówczas blisko 50 tysięcy widzów - także tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji