Artykuły

Halina Łabonarska: Miłość szczególnie dziś cenna

Piasek u schyłku lata kojarzy się jeszcze z morzem, plażą. Jaką rolę odgrywa w projekcie „Opowieści biblijne" Teatru Oratorium?


Halina Łabonarska: Widziałam obrazy, które z niego powstawały, by zilustrować przeczytaną wcześniej biblijną opowieść. Odbierałam je zarazem jako przepiękne, jak i w pewien sposób wewnętrznie niepokojące. To bycie w trakcie czegoś, co dzieje się na naszych oczach, i czego końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czasem zrozumieć.


Co pani przeczytała widzom?


„Opowieść o cudach Pana Jezusa" i przyznam, że zestawienie tych konkretnie słów z obrazami powstającymi z piasku odebrałam jako niezwykle spójne, mimo wspomnianego niepokoju.


Sceny powstające na naszych oczach są ilustracją do tekstów, które co niedziela czytają aktorzy zaproszeni do internetowego projektu „Opowieści biblijne".


Pomysł zrodził się w czasie zamknięcia z powodu koronawirusa, ale jednocześnie wynikał z przesłania, by w oryginalnej formie - przede wszystkim dzieciom - ale też trochę dorosłym, przedstawić drogę Pana Jezusa. Aktorzy prezentują różne zdarzenia z Jego życia: kiedy nauczał, był tak blisko ludzi, kiedy pomagał, wypędzając demony i czyniąc cuda. Powstały cykl jest dla mnie bardzo piękny nie tylko z powodu formy. Cuda to wyraz boskiej Mocy, ale przede wszystkim Miłości, która wciąż nam towarzyszy. Dziś jej świadomość jest szczególnie ważna i cenna. 


„Opowieści biblijne" można oglądać na facebook.com.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji