Artykuły

Gdynia. Najlepsi aktorzy wyróżnieni

W Gdyni wręczono w piątek nagrody z okazji Dnia Teatru. Wręczono je podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Wyboru laureatów dokonała komisja kultury rady miasta, wsparta przez teatrologa profesora Jana Ciechowicza z Uniwersytetu Gdańskiego i Włodzimierza Grzechnika, naczelnika wydziału kultury urzędu miasta.

Dzięki ich rekomendacji nagrodami prezydenta Gdyni obdarowano trzech twórców związanych z Teatrem Miejskim: aktorkę Elżbietę Mrozińską za kreacje Markizy de Merteuil w "Niebezpiecznych Związkach" i sztuce "Bracia K." (zagrała trzy role męskie: Ratkina, Smerdiakowa i Diabła), aktora Rafała Kowala za role pisarza Nikosa w musicalu "Zorba" i Iwana w "Braciach K." oraz scenografa Tadeusza Smolickiego za oryginalną scenografię wielu przedstawień, w tym do spektaklu "Wariat i Zakonnica".

Nagrody prezydenta Gdyni otrzymali także artyści Teatru Muzycznego: aktorka Renata Gosławska za realizację spektaklu "Błogosławieni. Pieśni Gospel" oraz za rolę Bianki w musicalu "Kiss me, Kate", Rafał Ostrowski [na zdjęciu] za rolę Petrucchia w "Kiss me, Kate" oraz muzyk Jarogniew Dąbrowski za całokształt pracy artystycznej.

Wszyscy nagrodzeni, poza kwiatami i dyplomem otrzymali 2,5 tys. zł. Wczorajszą uroczystość w Teatrze Miejskim wykorzystali dyrektorzy obu gdyńskich scen i wręczyli własne nagrody najlepszym swoim pracownikom. Wśród nich, oprócz artystów, znaleźli się także wyróżniający się pracownicy obsługi sceny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji