Artykuły

Warszawska Szkoła Filmowa umawia się z Ratuszem

Różne formy współpracy kulturalnej pomiędzy miastem a Warszawską Szkołą Filmową założoną przez Fundację "Laterna Magica" zakłada wstępne porozumienie podpisane w warszawskim Ratuszu.

"Porozumienie podpisali prezydent Warszawy Lech Kaczyński oraz reprezentujący Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Laterna Magica reżyser Maciej Ślesicki i aktor Bogusław Linda (na zdjęciu).

- Władzom miasta bardzo zależy na tym, żeby zaktywizować życie kulturalne Warszawy. Cieszę się, że prominentni przedstawiciele środowiska (artystycznego - PAP) sami wyszli z taką inicjatywą - oświadczył Lech Kaczyński po podpisaniu porozumienia.

Celem porozumienia jest m.in. uczynienie z Warszawskiej Szkoły Filmowej centrum kulturalnego stolicy. - Naszą ambicją i nadzieją jest stworzenie wspólnymi siłami instytucji kulturalnej, swoistego centrum kultury, które pomoże w upowszechnianiu kultury w Polsce - powiedział Bogusław Linda.

- Warszawska Szkoła Filmowa już istnieje, ale będzie działać na trochę innych zasadach (niż wcześniej zakładano - PAP). Chcemy, by niedługo stała się instytucją kulturalną działającą bardzo szeroko, która nie będzie się zajmować wyłącznie uczeniem zawodów filmowych. Jej celem będzie także popieranie ruchu filmowego w mieście, wspomaganie scenarzystów, młodzieży licealnej, która składa się na cały ruch przeglądów, kół filmowych, spotkań międzynarodowych - powiedział PAP Maciej Ślesicki.

Zaznaczył, że podpisane w czwartek porozumienie będzie uściślane, ponieważ na razie jest to jedynie faza wstępna współpracy pomiędzy miastem a szkołą.

W jej ramach będą prowadzone także działania prospołeczne, m.in. w każdym domu kultury przez uczniów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej prowadzone będą koła filmowe.

Warszawska Szkoła Filmowa powstała w marcu br. Jej założycielem jest Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy - Laterna Magica. Pierwsze zajęcia zaplanowano na jesień. Patronat nad szkołą objął minister kultury Waldemar Dąbrowski. Rzemiosła uczyć będą wybitni praktycy, m.in. Beata Tyszkiewicz, Marek Kondrat, Marek Koterski, Dorota Segda, Piotr Machalica, a także Ślesicki i Linda.

Podpisane w czwartek porozumienie ma też na celu m.in. ułatwienie startu zawodowego absolwentom tej szkoły poprzez organizowanie rozmaitych praktyk i staży".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji