Artykuły

Warszawa. Koncert twórczości Adama Falkiewicza

1 lipca o g. 19 w Akademii Muzycznej, ul. Okólnik 2, odbędzie się koncert poświęcony twórczości niedawno zmarłego, Adama Falkiewicza. Wstęp wolny.

Program koncertu

W.A. Mozart - "Rondo a-moll KV 511", wyk. Maciej Grzybowski - fortepian

Adam Falkiewicz - "The Black Rain na taśmę"

Adam Falkiewicz - "ESH na klarnet, puzon i wiolonczelę" (2004)

Michał Górczyński - klarnet, puzon, Ignacy Grzelązka - wiolonczela

Adam Falkiewicz - "Schwarz Weiss Grau na video i taśmę kwadrofoniczną (ADAT)" (2001)

Adam Falkiewicz - "Psychodramen II na skrzypce, klarnet basowy i marimbę"

Dagna Sadkowska - skrzypce, Michał Górczyński - klarnet basowy, Paweł Nowicki - marimba

Adam Falkiewicz - "Apeiron na klarnet, perkusję, fortepian, skrzypce i wiolonczelę" (1997)

Dagna Sadkowska - skrzypce, Michał Górczyński - klarnet, Grzegorz Gorczyca - fortepian, Ignacy Grzelązka - wiolonczela, Paweł Nowicki - perkusja

Adam Falkiewicz, A.Walicki - "Transmitters na taśmę"

Cruelty

Failed

Kid

Little Man

Mountain

Talking Animals

Today

Wastedays

***

Falkiewicz Adam

kompozytor; ur. 4 stycznia 1980, Warszawa; zm. 21 maja 2007, Warszawa.

Ukończył szkoły muzyczne I i II stopnia w Warszawie. Pierwszych lekcji kompozycji udzielał mu prywatnie w latach 1996-99 Włodzimierz Kotoński. W latach 1999-2003 studiował kompozycję w Królewskim Konserwatorium w Hadze, gdzie jego profesorami byli Louis Andriessen, Diderik Wagenaar i Gilius van Bergejk. W latach 2002-2003 był stażystą w Institut Recherche et Coordination Acoustique / Musique przy Centre Pompidou w Paryżu.

Adam Falkiewicz w latach 1994-2001 uczestniczył w kursach kompozytorskich w Polsce (Radziejowice, Kraków), Niemczech (Stuttgart) i na Węgrzech (Szombathely).

W 2001 współuczestniczył wraz z Luciano Berio i Louisem Andriessenem w projekcie bachowskim Unii Europejskiej realizując zamówienie na utwór oparty na Die Kunst der Fuge. W 2002 brał udział w kursach kompozytorskich Centre Acanthes w Villeneuve-lez-Avignon i w Royaumont we Francji. Jego wykładowcami byli tam Brian Ferneyhough oraz Jonathan Harvey. W sezonie 2003/2004 był artystą rezydentem Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Jego utwory wykonywane były w Polsce, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, na Węgrzech i w Stanach Zjednoczonych przez takie zespoły, jak Nieuw Ensemble, Marten Altena Ensemble, Orkiestra Muzyki Nowej oraz Radiową Orkiestrę Symfoniczną w Warszawie.

Współpracował również z "artystami wizualnymi", m.in. Lukasem Gloorem i Bożeną Biskupską, współtworząc instalacje i performance.

Był laureatem wielu konkursów kompozytorskich, m.in. w 1994 otrzymał III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Andrzeja Krzanowskiego za "Fuoco na klarnet i organy" (1994), w 1995 - I nagrodę na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda za "Kwintet dęty" (1995), w 1996 - I nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura za "Salve Regina na sopran i orkiestrę kameralną" (1996), w 1997 - I nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. Ryszarda Bukowskiego za "Sorrapis na orkiestrę" (1996), w 1999 - wyróżnienie na Konkursie Kompozytorskim im. Andrzeja Panufnika za "I Lock My Door upon Myself" na 15 instrumentów smyczkowych (1999). W 2000 jego utwór "Manitou na dwa flety poprzeczne, dwa flety proste i dwa fortepiany" (1999) znalazł się w finale międzynarodowego konkursu dla kompozytorów młodej generacji Gaudeamus Music Week w Amsterdamie.

Adam Falkiewicz był również autorem muzyki do filmu i do teatru (współpraca z Mają Kleczewską, Michałem Kotańskim, Krzysztofem Warlikowskim).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji