Artykuły

Warszawa. Wieczór francuski w Piwnicy Mazowieckiej

W Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki na ul. Elektoralnej 12 już 3 sierpnia o godz. 19 odbędzie się spotkanie z kulturą francuską. Będzie to próba połączenia wielu dziedzin sztuki: teatru, muzyki, wernisażu, humanistycznej gawędy. Nie zabraknie kulinarnych degustacji, konkursów i wielu niespodzianek.

Spotkamy się z piosenkami Piaf i Brela i wielu innych bardów. Ich utwory, przy akompaniamencie Janusza Tylmana, wykonywać będą Grażyna Matkowska-Skowron i Jan Jakub Należyty. Zobaczymy tancerki rodem z Moulin Rouge, sobowtóra Napoleona i Józefiny. Wieczór poprowadzi Robert Tondera [na zdjęciu], a o kulinariach Francuzów opowie Andrzej Malec. Degustacja win i serów umili wieczór. Pojawią się książki (tłumaczone z języka francuskiego) i obrazy Grażyny Sybirskiej-Wilk.

Wieczór może potrwać nawet kilka godzin. Jak zapewniają organizatorzy nie będzie to bierny odbiór przedstawienia. - Kontakt między artystą a odbiorcą będzie bardzo silny. Bariera między artystą a publicznością zniknie, widz ma okazję wtopić się w kulturę francuską i dogłębnie ją przeżyć - poinformował Bartosz Pawelczyk, współorganizator spotkania. Duży udział w imprezie będzie miała ambasada francuska. Impreza kierowana jest w szczególności do osób w średnim wieku, chociaż i młodzież powinna odnaleźć się na spotkaniu. Piwnica Mazowiecka nawiązuje do tradycji krakowskiej Piwnicy Pod Baranami.

Pomysłodawcą i reżyserem zdarzenia jest Renata Dymna, kierownikiem produkcji Anna Zawistowska-Siwak.

Działalność Piwnicy Mazowieckiej finansuje Sejmik Mazowiecki. Piwnica Mazowiecka odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Bilety można nabyć na godzinę przed spektaklem w cenie 10 zł.

Kolejne spotkania w Mazowieckim Centrum Kultury odbędą się: 27, 28 września Wieczór Góralski; 19, 20 października Wieczór Hiszpański; 29, 30 listopada Bardowie Wschodu; 7, 8 grudnia - Wieczór Żydowski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji