Artykuły

Kraków. Koncert w pierwszą rocznicę śmierci Marka Grechuty

Piosenki Marka Grechuty (na zdjęciu), w tym dwie nigdy przez niego nie nagrane, zaprezentowane zostaną w przeddzień pierwszej rocznicy jego śmierci podczas koncertu "Przyjaciele dla Marka" w Teatrze Bagatela - poinformował w środę PAP reżyser koncertu i dyrektor teatru Jacek Schoen.

W koncercie, który odbędzie się 8 października, wystąpią m.in. Edyta Geppert, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Stanisław Soyka, Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Podczas koncertu, oprócz znanych piosenek Marka Grechuty, zaprezentowane zostaną dwie piosenki skomponowane przez niego, ale nigdy nie nagrane. Z archiwum domowego dostarczyła je wdowa po artyście Danuta Grechuta. - Nie wiemy, kto napisał słowa, ale dojdziemy do tego - powiedział dyr. Schoen.

Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem miłośników twórczości Marka Grechuty, którzy wykupili już wszystkie bilety. Dla tych, którzy nie znajdą się na widowni, zorganizowano transmisję na telebimie, ustawionym na ul. Szewskiej. Koncert będzie także nagrywany przez telewizję.

Z inicjatywą zorganizowania koncertu wystąpiła Danuta Grechuta i Fundacja Barbary Romaniszyn "Marek - Nadzieja", której głównym celem jest popularyzacja twórczości Marka Grechuty oraz wspieranie artystów. Koncert współfinansuje krakowski Magistrat.

Koncert w Bagateli jest jednym z elementów obchodów pierwszej rocznicy śmierci artysty. We wtorek 9 października dla uczczenia Grechuty zabrzmi w południe na Rynku Głównym "Hejnał dla Marka". Godzinę później na grobie artysty odsłonięty zostanie pomnik, a o godz. 18.30 odprawiona msza św. za spokój jego duszy w Bazylice Mariackiej.

Marek Grechuta - piosenkarz i kompozytor, wykonawca przebojów "Dni, których nie znamy", "Będziesz moją panią", "Niepewność" - zmarł 9 października ubr. w Krakowie w wieku 61 lat. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji