Artykuły

Warszawa. Koncert "Polskie śpiewanie" w rocznicę Bitwy Warszawskiej

Z okazji 88. rocznicy Bitwy Warszawskiej na warszawskim Placu Teatralnym odbędzie się w piątek koncert "Polskie śpiewanie". Podczas koncertu, w którym udział wezmą m.in. Piotr Szczepanik, Emilian Kamiński, Janusz Tylman, Leon Łochowski i Dominika Świątek, wykonane zostaną tradycyjne pieśni patriotyczne i przedwojenne szlagiery.

- Już po raz czwarty organizujemy otwarty koncert "Polskie śpiewanie", podczas którego publiczność nie tylko słucha pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu znanych artystów, ale także wspólnie je wykonuje korzystając z przygotowanych przez nas śpiewników - poinformowała PAP Anita Czerwińska ze spółki Słowo Niezależne, organizatora koncertu.

Tuż przed koncertem publiczności zaprezentowane zostaną filmy o Bitwie Warszawskiej oraz archiwalne zdjęcia z okresu II Rzeczpospolitej.

Podczas koncertu, w którym udział wezmą m.in. Piotr Szczepanik, Emilian Kamiński, Janusz Tylman, Leon Łochowski i Dominika Świątek, wykonane zostaną tradycyjne pieśni patriotyczne i przedwojenne szlagiery.

Zaplanowano także występ zespołu Forteca, którego twórczość określana jest jako "patriotyczny rock". Muzycy - do skomponowanej przez siebie muzyki - zaśpiewają m.in. wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także własne utwory.

Udział w koncercie zapowiedzieli także przedstawiciele diaspory gruzińskiej w Polsce. Zajmą oni honorowe miejsca wśród publiczności, a także wykonają swoje pieśni narodowe.

- Chcemy im okazać nasze wsparcie w tych tragicznych momentach - powiedziała PAP Czerwińska.

Dla publiczności dostępne będzie także stoisko informacyjne Społecznej Inicjatywy "Solidarni z Gruzją", która powstała na fali ogólnopolskich protestów przeciw rosyjskiej agresji na Gruzję. Inicjatywa Społeczna Solidarni z Gruzją w środę uruchomiła w Warszawie swoje biuro (na ulicy Marszałkowskiej 28/174; czynne w godzinach od 10-18).

Współorganizatorami koncertu są: TVP Historia, Muzeum Niepodległości, IPN, Miasto Stołeczne Warszawa, wydawnictwo Wektory, "Nowe Państwo", Program 1 Polskiego Radia i TVP Warszawa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji