Artykuły

Szczecin. Uczennica Osterwy w nowej premierze Polskiego

W "Dawno temu, dziś", nowej premierze Teatru Polskiego zagra w roli głównej seniorka szczecińskiego aktorstwa - Mirosława Bakka, która obchodzi 65-lecie pracy zawodowej.

O czym jest to sztuka? O życiu rodzinnym - mówi reżyserka Anna Kękuś-Poks.

Tekst francuskiego autora i aktora Victora Lanoux to rzecz o relacjach łączących Babcię, Matkę, Wnuka.

Ich wspomnienia mieszają się z marzeniami, pragnienie cudownego życia zderzają z kieratem codzienności. A młodość, dojrzałość, starość, choć ujmują życie z różnych perspektyw, zawsze układają w podobny obraz, zwycięskich zmagań człowieka z samym sobą.

- Kiedy przeczytałem tę sztukę, od razu pomyślałem, my możemy ją wystawić. Mamy taką postać - mówi Adam Opatowicz, dyrektor Teatru Polskiego.

W roli Babci zobaczył Marię Bakkę, która nauki zawodu pobierała od samego Juliusza Osterwy. Od 1959 r. gra na szczecińskich scenach i jest najstarszą aktorką uprawiającą ten zawód w Szczecinie.

- Możemy podglądać tamtą szkołę aktorską - mówi o pracy z panią Bakką Michał Janicki (Wnuczek). - Podziwiać jej zapał, uczciwość wobec pracy.

Premierę "Dawno temu, dziś" Teatr Polski pokaże w sobotę, ale tytuł gra już od czwartku. Początek o godz. 19. Bilety 30-20 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji