18 sierpnia 1945 |
Ziemia oskarża
Wanda Karczewska
postać: Uciekinier reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr Polski, Poznań
|
5 września 1945 |
Matura
Laszlo Fodor
postać: Dr Geza Mariassy reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Polski, Poznań
|
20 grudnia 1945 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Wiktor reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Polski, Poznań
|
1 lutego 1946 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Wojtek reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Polski, Poznań
|
15 marca 1946 |
Powrót
Flers R. de, Croisset F. de
postać: Desteuil reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Polski, Poznań
|
16 kwietnia 1946 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Henryk reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 czerwca 1946 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Walentyn reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Poznań
|
2 lipca 1946 |
Roxy
Conners Barry
postać: Bill Caldwell reżyseria: Neubelt Władysław teatr: Teatr Polski, Poznań
|
10 października 1946 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Służący teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
11 listopada 1946 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Pan Młody teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
18 grudnia 1946 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Karol teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
24 stycznia 1947 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Adolf reżyseria: zespół teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
24 stycznia 1947 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Fikalski reżyseria: zespół teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
7 marca 1947 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Kleant reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
27 marca 1947 |
Judasz z Kariothu
Karol Hubert Rostworowski
postać: Tomasz reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
15 października 1947 |
Genewa, Paquis Nr 10
Maria Morozowicz-Szczepkowska
postać: Juliusz Słowacki reżyseria: Gallowa Halina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
26 grudnia 1947 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Kleant reżyseria: Kwaskowski Włodzimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
12 czerwca 1948 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziennikarz reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
23 października 1948 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Lew reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Polski, Poznań
|
23 października 1948 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Spój reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Polski, Poznań
|
21 grudnia 1948 |
Przemysław Drugi
Roman Brandstaetter
postać: Otto reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Polski, Poznań
|
30 września 1949 |
Okno w lesie
Rachmanow L., Ryss E.
postać: Jerzy Wietrogrodzki reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
17 listopada 1949 |
Młoda Gwardia
Fadiejew Aleksander
postać: Eugeniusz Stachowicz reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1950 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Genio reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 marca 1950 |
Przyjaciele
Uspieński Andrzej
postać: Cyryl Wołoszyn reżyseria: Śliwa Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
28 kwietnia 1950 |
Gołębie serce
John Galsworthy
postać: Ferrand reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 lipca 1950 |
Faryzeusze i grzesznik
Jerzy Pomianowski, Małgorzata Wolin
postać: Marek reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 września 1950 |
Barberyna
Alfred de Musset
postać: Astolf von Rosenberg reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 listopada 1950 |
Wczoraj i przedwczoraj
Maliszewski Aleksander
postać: Antoni reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 marca 1951 |
Świętoszek
Moliere
postać: Damis reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
4 maja 1951 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Fircyk reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 lipca 1951 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Gustaw reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 grudnia 1951 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Cruchot de Bonfond reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 kwietnia 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Abrois reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 czerwca 1952 |
Gorące serce
Aleksander Ostrowski
postać: Wasia Szustryj reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 października 1952 |
Cyrulik sewilski, czyli daremna przezorność
Pierre A. Beaumarchais
postać: Hrabia Almaviva reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 października 1952 |
Stefan Czarniecki i jego ...
Korcelli Kazimierz
postać: Książę Dymitr Wiśniowiecki reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
23 sierpnia 1953 |
Zagłada eskadry
Korniejczuk Aleksander
forma twórczości: role reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
6 marca 1954 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Karol reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
19 września 1954 |
Rok 1944
Kuśmierek Józef
postać: Skrzetuski reżyseria: Krasnowiecki Władysław teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
7 maja 1955 |
Ballady i romanse
Aleksander Maliszewski
postać: Wawrzyniec hrabia Puttkamer reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 lipca 1955 |
Kłopot z mężczyznami
Irena Jurgielewiczowa
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 lipca 1955 |
Kłopot z mężczyznami
Irena Jurgielewiczowa
postać: Roman Kasprzak reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 kwietnia 1956 |
Wielki człowiek do małych ...
Fredro Aleksander
postać: Karol reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 kwietnia 1956 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kaniewska-Forbert Maria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 kwietnia 1956 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Karol reżyseria: Kaniewska-Forbert Maria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 lipca 1956 |
Sześćdziesiąte ósme piętro
Stewart Donald Ogden
postać: Eddie Sanborn reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 października 1956 |
Pani ministrowa
Nuszić Branislaw
postać: Doktor Ninkowić reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 stycznia 1957 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Karol Ruzzini reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 kwietnia 1957 |
Ładna historia
Caillavet G.,Flers R.,Rey S.
postać: Fouques reżyseria: Zespołowa teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 czerwca 1957 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Doktór Lombardi reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 października 1957 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Fierdusieńko reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 stycznia 1958 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Kelner reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 stycznia 1958 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Stiepan Iwanowicz Korobkin reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 czerwca 1958 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
postać: Teofil reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 października 1958 |
Nie będzie wojny trojańskiej
Jean Giraudoux
postać: Buzyrys reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 grudnia 1958 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Nikodem Fomicz reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 października 1959 |
Bunt na U.S.S.Caine
Herman Wouk
postać: Komandor Southard reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
1 stycznia 1960 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Escalus reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
2 kwietnia 1960 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Lord Hertford reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
28 października 1960 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Henryk VI reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Wilama Horzycy Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
15 lutego 1961 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Mur reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Wilama Horzycy Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
15 lutego 1961 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Ryjek reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Wilama Horzycy Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
19 maja 1962 |
Frank V
Friedrich Dürrenmatt
postać: Pan Schlumpf reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 września 1962 |
Dziś wieczór improwizujemy
Luigi Pirandello
postać: Gość II reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 lutego 1963 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Jeździec reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
18 sierpnia 1963 |
Król Henryk IV
Shakespeare William
postać: Henryk Percy reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 lutego 1964 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Krakowiak reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 lutego 1964 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Mieszkaniec wsi Mogiła pod Krakowem reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 czerwca 1964 |
Duże jasne
Jarosław Abramow-Newerly, Andrzej Jarecki
postać: Obywatel I reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 września 1964 |
Zamach
Breza Tadeusz, Dygat Stanisław
postać: Carlo Raguzza reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 stycznia 1965 |
Troilus i Kresyda
William Shakespeare
postać: Helenus reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 stycznia 1965 |
Troilus i Kresyda
William Shakespeare
postać: Rycerz w pięknej zbroi reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 listopada 1965 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Pułkownik reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
25 lutego 1966 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Phylax reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 maja 1966 |
Namiestnik
Rolf Hochhuth
postać: Hrabia Fontana reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 września 1967 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Fomin reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 listopada 1967 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
postać: Doktor reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 lutego 1968 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Arcybiskup Yorku reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 lutego 1968 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Książę Norfolk reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
8 lutego 1969 |
Ostatnie dobranoc Armstronga
John Arden
postać: Poseł angielski I reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 czerwca 1969 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Pan III reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 października 1969 |
Będę mówił szczerą prawdę
Danił Al
postać: Simons reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 listopada 1969 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Przodownik chóru kalek reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 czerwca 1970 |
Gra
Wojsław Brydak
postać: Ksiądz reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 grudnia 1970 |
Termopile polskie
Tadeusz Miciński
postać: Szczęsny Potocki reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
18 września 1971 |
Tragedia człowieka
Madach Imre
postać: Żębrak I;Jeden z ludu reżyseria: Giricz Matyas teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 sierpnia 1972 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
postać: Morgan reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 października 1972 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Ordynator reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
19 stycznia 1973 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Fierapont reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
8 czerwca 1973 |
Cudzołóstwo ukarane
Janusz Głowacki
postać: Przewodniczący rady zakładowej reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
26 lipca 1973 |
Dzwony zwycięstwa
Stanisław Goszczurny
postać: Kurkowski reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
28 marca 1974 |
Iluzja
Pierre Corneille
postać: Pridamant reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
20 czerwca 1974 |
Ballada o tamtych dniach
Stefania Grodzieńska, Jerzy Jurandot
postać: Starszy pan reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
28 lutego 1975 |
Aby podnieść różę
Andrzej Trzebiński
postać: Człowiek Wozuba reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
1 kwietnia 1976 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Tebańczyk z chóru reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
17 marca 1978 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Jan Tarnowski reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
26 września 1980 |
Wiatr od morza
Stefan Żeromski
postać: Mikołaj Kopernik reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
25 stycznia 1981 |
Krasnoludki, krasnoludki ...
Kijonka Tadeusz
postać: Król reżyseria: Jeruzal Jan teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
24 kwietnia 1982 |
Testariada
Sławomir Mrożek
postać: Listonosz reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
24 stycznia 1985 |
Święto Winkelrida
Andrzejewski J., Zagórski J.
postać: Minister Rzeczyposp.Weneckiej reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
22 czerwca 1985 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Mikołaj II reżyseria: Kamiński Zygmunt teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
22 czerwca 1985 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Pan I reżyseria: Kamiński Zygmunt teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|