22 stycznia 1902 |
Tamten
Zapolska Gabriela
postać: Józef teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
1 maja 1902 |
Zimowa opowieść
William Shakespeare
postać: Floryzel (grał 28 czerwca 1906) teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
9 grudnia 1904 |
Daisy
Tristan Bernard
postać: Młody pan teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
19 grudnia 1904 |
Zaszumi las
Zapolska Gabriela
postać: Abel teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
28 grudnia 1904 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Powstaniec z roku 1863 ((grał 22 grudnia 1905)) reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
26 stycznia 1905 |
Legenda
Stanisław Wyspiański
postać: Drużba reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
14 lutego 1905 |
Pozłacana głowa
Konczyński Tadeusz
postać: Józef Papieski teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
20 marca 1905 |
Malek
Brzozowski Karol
postać: Służący teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
10 kwietnia 1905 |
Dom na Halickiem
Franciszek Domnik
postać: Roman Sławiński teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
17 kwietnia 1905 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Artylerzysta teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
6 maja 1905 |
Córka Joria
Gabriele d`Annunzio
postać: Opętany teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
20 maja 1905 |
Epidemia
Octave Mirbeau
postać: Sekretarz teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
8 czerwca 1905 |
W jaskini lwa
Hennequin Maurice,Bilhaud Paul
postać: Franciszek teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
17 czerwca 1905 |
Sprawa Mathieu
Bernard Tristan
postać: Baptysta teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
1 lipca 1905 |
Kochanek swej żony
Georges Duval, Maurice Hennequin
postać: Pigeon teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
11 lipca 1905 |
Ludka
Veber Piotr
postać: Antoni teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
20 lipca 1905 |
Weseli małżonkowie
Mars Antoni, Barre Albert
postać: Jaquinett teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
5 września 1905 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Rozborski teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
23 października 1905 |
Birbant
Oscar Wilde
postać: Lokaj teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
20 listopada 1905 |
Żydzi
Jewgienij Czirikow
postać: 5-ty z tłumu teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
26 listopada 1905 |
Przeor paulinów
Bośniacka Elżbieta
postać: Skórczewski teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
19 stycznia 1906 |
Przekupka warszawska
Bełcikowski Adam
postać: Adiutant Kościuszki teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
5 lutego 1906 |
Cierpki owoc
Roberto Bracco
postać: Służący teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
24 lutego 1906 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
postać: Służący teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
8 marca 1906 |
Ku miłości
Leon Gandillot
postać: Żołnierz teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
23 marca 1906 |
Złodziej
Mańkowski Aleksander
postać: Jan teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
7 kwietnia 1906 |
Kopciuszek
Adolf Walewski
postać: Comte de Piroge teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
27 kwietnia 1906 |
Piękna Marsylianka
Berton Piotr
postać: De Caulaincourt teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
15 maja 1906 |
Dobrodziej złodziei
Karol Irzykowski, Henryk Mohort
postać: Ortoklaz teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
2 czerwca 1906 |
Odwieczna baśń
Stanisław Przybyszewski
postać: Dostojnik teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
31 października 1906 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Młodzieniec pierwszy reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
31 października 1906 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Anioł Stróż reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
28 listopada 1906 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Świst reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Lwów
|
6 kwietnia 1911 |
Dzisiejsi
Stefan Kiedrzyński
postać: Józio reżyseria: Bednarczyk Antoni teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
29 stycznia 1913 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Scypion reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 lutego 1913 |
Nowe Ateny
Adolf Nowaczyński
postać: Dr prof. Banasikoński reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
9 kwietnia 1913 |
Miodowy miesiąc
Bennett Arnold
postać: Frampington reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 stycznia 1915 |
Dwie kaczki
Alfred Athis, Tristan Bernard
postać: Lucjan Gelidon reżyseria: Wroczyński Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
23 kwietnia 1915 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Anioł Stróż (Archanioł) reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 marca 1916 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Wacław reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
21 marca 1916 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziennikarz reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
3 kwietnia 1916 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Respekt reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
24 kwietnia 1916 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Motyliński reżyseria: Tarasiewicz Michał teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
29 kwietnia 1916 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Olszewski reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
2 lutego 1921 |
Wojna i miłość
Włodzimierz Chełmicki
postać: Porucznik Mazur reżyseria: Limanowski Mieczysław, Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
22 marca 1921 |
Program nr 4
Julius Horst
forma twórczości: reżyseria, reżyseria reżyseria: Lenczewski Władysław, Lenczewski Władysław, Cornobis Józef teatr: Miraż, Warszawa
|
22 marca 1921 |
Program nr 4
F. Falern
forma twórczości: role reżyseria: Lenczewski Władysław, Lenczewski Władysław, Cornobis Józef teatr: Miraż, Warszawa
|
12 kwietnia 1921 |
Program nr 5
Andrzej Włast
forma twórczości: reżyseria, reżyseria reżyseria: Lenczewski Władysław, Lenczewski Władysław, Cornobis Józef teatr: Miraż, Warszawa
|
2 maja 1921 |
Program nr 6
A. Marchołt, Stanisław Ratold
forma twórczości: reżyseria, reżyseria reżyseria: Lenczewski Władysław, Lenczewski Władysław, Tom Konrad teatr: Miraż, Warszawa
|
15 października 1921 |
Dzieje salonu
Kazimierz Wroczyński
postać: Zbigniew Baumkorn reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
18 października 1923 |
Zwycięzca
Zdzisław Kleszczyński
postać: Baron reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
6 lutego 1924 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Olszewski reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
16 października 1925 |
Pan minister
Stefan Krzywoszewski
forma twórczości: role reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
18 grudnia 1925 |
Bitwa pod Waterloo
Melchior (Menyhert) Lengyel
postać: Mister Reed teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
24 listopada 1926 |
Tajemnica powodzenia
James Montgomery
postać: Sam Welch reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
23 marca 1927 |
Epokowy wynalazek
Jan Adolf Hertz
postać: Hans von Kameelberg reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
23 czerwca 1927 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Mulej reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
3 kwietnia 1928 |
Panna z dobrego domu
Wincenty Rapacki (syn)
postać: Andrzej reżyseria: Janusz Jan teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
25 maja 1928 |
Kredowe koło
Klabund
forma twórczości: role reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
17 lipca 1928 |
Szczęście Frania
Włodzimierz Perzyński
forma twórczości: role reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 listopada 1929 |
Kres wędrówki
Robert Cedric Sherriff
postać: Kpt. Hardy reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
13 grudnia 1930 |
Pani ministrowa
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Robert reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
1 stycznia 1933 |
Dobra wróżka
Ferenc Molnár
forma twórczości: role teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
30 stycznia 1935 |
Pan Brotonneau
Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
forma twórczości: role reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Aktora, Warszawa
|
10 kwietnia 1935 |
Krzyk
Ferrucio Cerio, Alessandro Stefani
forma twórczości: role reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Aktora, Warszawa
|