4 grudnia 1988 |
Don Żan
Anonim
postać: Diabeł reżyseria: Jaworski Tomasz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
25 lutego 1990 |
Przygody Pingwina Pik-Poka
Adam Bahdaj
postać: Pik-Pok reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
8 kwietnia 1990 |
Sejm piekielny albo Uciechy staropolskie
Anonim
postać: Mączka reżyseria: Jaworski Tomasz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
8 kwietnia 1990 |
Sejm piekielny albo Uciechy staropolskie
Anonim
postać: Wdowiec reżyseria: Jaworski Tomasz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
8 kwietnia 1990 |
Sejm piekielny albo Uciechy staropolskie
Anonim
postać: Klekot reżyseria: Jaworski Tomasz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
8 kwietnia 1990 |
Sejm piekielny albo Uciechy staropolskie
Anonim
postać: Diabeł reżyseria: Jaworski Tomasz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
30 września 1990 |
Kopciuszek
Jan Brzechwa
postać: Herold reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
12 maja 1991 |
Żołnierz i czarownica
Bocian Anna
postać: Szewczyk reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
9 listopada 1991 |
Historia o ptaku Cis
Joanna Kulmowa
forma twórczości: role reżyseria: Mazurkiewicz Witold teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
29 listopada 1992 |
Koziołek na czterech aktorów i drewnianą podłogę
Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
postać: Koziołek reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
18 kwietnia 1993 |
Róbmy to razem
Sieńko Czesław
postać: Aktor II reżyseria: Sieńko Czesław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
6 lutego 1994 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
postać: Król Zygmunt reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
22 października 1995 |
Piotruś Pan
James Matthew Barrie
forma twórczości: role reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
30 grudnia 1995 |
Królowa Śniegu
Andersen Hans Christian wg
forma twórczości: role reżyseria: Plewako Jan teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
17 listopada 1996 |
Kot w butach
Jan Brzechwa
forma twórczości: role reżyseria: Dragun Jacek teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
17 listopada 1996 |
Kot w butach
Jan Brzechwa
forma twórczości: choreografia reżyseria: Dragun Jacek teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
17 listopada 1996 |
Kot w butach
Brzechwa Jan
forma twórczości: choreografia reżyseria: Dragun Jacek teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
24 listopada 1996 |
Opowieść wigilijna
Charles Dickens
forma twórczości: role reżyseria: Jakóbczyk Krystyna teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
8 marca 1997 |
Malutka czarownica
Preussler Otfried
forma twórczości: plastyka ruchu reżyseria: Jakóbczyk Krystyna teatr: Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn
|
27 kwietnia 1997 |
Rycerz Niezłomny
Maciej Wojtyszko
postać: Rycerz Niezłomny Terazyt Ptyś reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
21 września 1997 |
Gdzie jest Andersen
Żywia Karasińska-Fluks
postać: Maurycy, Troll-Szef reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
18 stycznia 1998 |
Opowieści z Lailonii dla dużych i małych
Leszek Kołakowski
forma twórczości: role reżyseria: Sokół-Malesza Ewa teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
20 września 1998 |
Złoty klucz
Jan Ośnica
postać: Duda reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
30 listopada 1998 |
Antygona
Sofokles
postać: Hajmon reżyseria: Kruczkowski Roman teatr: Scena ZASP, Lublin
|
23 października 1999 |
Skrzydło Anioła
Leszek Mądzik
forma twórczości: role reżyseria: Mądzik Leszek teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
16 stycznia 2000 |
O czym szumią wierzby
Kenneth Grahame
postać: Żabcio reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
28 maja 2000 |
Purpurella
Jadwiga Kofta
postać: Bednarz reżyseria: Gielniewska Alina teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
28 maja 2000 |
Purpurella
Jadwiga Kofta
postać: Kot Trójgłowy reżyseria: Gielniewska Alina teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
24 września 2000 |
Joanna Skrzydlata
Joanna Kulmowa
postać: Pan Alojzy, Lekarz, Parasol Hilary reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
10 grudnia 2000 |
Bracia Lwie Serce (Ballada o wędrującej duszy)
Astrid Lindgren
postać: Hubert reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
27 maja 2001 |
Pyza na polskich dróżkach
Hanna Januszewska
postać: Kramarz reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
27 maja 2001 |
Pyza na polskich dróżkach
Hanna Januszewska
postać: Wróbel, Pies kulawy, Baca reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
14 grudnia 2001 |
Wertep
Wałerij Szewczuk
postać: Kościotrup śmierci reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
14 grudnia 2001 |
Wertep
Wałerij Szewczuk
postać: Król I reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
14 grudnia 2001 |
Wertep
Wałerij Szewczuk
postać: Wertepnik I reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
24 lutego 2002 |
Pożyczalscy
Mary Norton
postać: Strączek reżyseria: Ciunel Marek teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
9 listopada 2002 |
Hebanowa baśń
Helena Kołaczkowska
postać: Wielki Mag - czarodziej reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
26 kwietnia 2003 |
Bociek i strach na wróble
Libusa Lopejska
postać: Gwóźdź reżyseria: Piotrowska Ewa teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
26 kwietnia 2003 |
Bociek i strach na wróble
Libusa Lopejska
postać: Wróbel, Stary Bocian reżyseria: Piotrowska Ewa teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
18 października 2003 |
Tim Talar albo sprzedany śmiech
James Krüss
postać: Baron Natazs reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
13 marca 2005 |
Szkoła tańców salonowych
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Głos reżyseria: zespół teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
15 czerwca 2005 |
Pan Huczek
Hannu Mäkelä
forma twórczości: role reżyseria: Sokół-Malesza Ewa teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
13 listopada 2005 |
Baron Münchhausen. Odsłona pierwsza
Wojciech Szelachowski, Maciej Szelachowski
postać: Komediant reżyseria: Szelachowski Wojciech teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
2 grudnia 2006 |
Nibylandia
James Matthew Barrie
forma twórczości: role reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
17 lutego 2007 |
Spalona powieść
Jakow Gołosowker
forma twórczości: role reżyseria: Szelachowski Wojciech teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
13 kwietnia 2007 |
Fasada
Eduardo Paiva Suoza de
forma twórczości: role reżyseria: Paiva Souza de Eduardo teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
19 maja 2007 |
Jest królik na księżycu
.
forma twórczości: role reżyseria: Castaing Tania, Bettini Francesca, Lemoine Charlot teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
3 lutego 2008 |
Johan Padan odkrywa Amerykę
Dario Fo
postać: Johann Padan II (gościnnie) reżyseria: Aigner Paweł teatr: AT Warszawa - Wydział Sztuki Lalkarskiej, Białystok
|
6 grudnia 2008 |
Choroba jasna św.Mikołaja
Wojciech Szelachowski
postać: Wiceprezydent miasta reżyseria: Szelachowski Wojciech teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
15 lutego 2009 |
Księga dżungli
Rudyard Kipling
postać: Akela reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
15 lutego 2009 |
Księga dżungli
Rudyard Kipling
postać: Kobra reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
15 lutego 2009 |
Księga dżungli
Rudyard Kipling
postać: Żebrak reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
16 kwietnia 2010 |
Marsz, marsz Gombrow...ski
Witold Gombrowicz
postać: Skorabkowski reżyseria: Bochdansky Christoph teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
4 września 2010 |
Pan Brzuchatek
Marta Guśniowska
forma twórczości: role reżyseria: Doliński Ryszard teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
5 lutego 2011 |
Księżniczka Angina
Roland Topor
postać: Miękkobrody, Poprzedni, Krwisty reżyseria: Aigner Paweł teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
8 października 2011 |
Montecchi i Capuleti
William Shakespeare
postać: Książę reżyseria: Kudaszow Rusłan teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
14 kwietnia 2012 |
Czarne ptaki Białegostoku
Eric Bass
postać: Henryk, Rebbe reżyseria: Bass Eric teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
10 listopada 2012 |
Pieśń o cieniu
Ula Kijak
forma twórczości: role reżyseria: Kijak Ula teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
10 marca 2013 |
Texas Jim
Pierre Gripari
postać: Naczelnik więzienia reżyseria: Aigner Paweł teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
27 kwietnia 2013 |
Pięcioksiąg Izaaka
Angel Wagenstein
forma twórczości: role reżyseria: Kobrzyński Wojciech teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
2 czerwca 2013 |
Bazyliszek
Marta Guśniowska
forma twórczości: role reżyseria: Nosálek Petr teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
27 października 2013 |
Przygoda Piotrusia Mniamucha
Wojciech Nikodem Perepelica
postać: Narrator (głos z offu) (gościnnie) reżyseria: Słabińska Laura teatr: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Kielce
|
1 grudnia 2013 |
Opowieść wigilijna
Charles Dickens
forma twórczości: role reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
27 czerwca 2014 |
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma
Tankred Dorst, Ursula Ehler
forma twórczości: role reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
21 marca 2015 |
Cudowna lampa Aladyna
Jan Wilkowski
forma twórczości: role reżyseria: Veres András teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
6 września 2015 |
Burza
William Shakespeare
forma twórczości: role reżyseria: Raźniak Waldemar teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
2 kwietnia 2016 |
Pinokio
Carlo Collodi
forma twórczości: role reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok
|
7 maja 2016 |
Pinokio
Carlo Collodi
forma twórczości: role reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
6 listopada 2016 |
Piękna i Bestia
Jan Ośnica
forma twórczości: role reżyseria: Mazúch Braňo teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
4 czerwca 2017 |
Bajka o rybaku i rybce
Aleksander Puszkin
forma twórczości: role reżyseria: Kazakov Igor teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
30 września 2018 |
Teatr cieni Ofelii
Marta Guśniowska
forma twórczości: role reżyseria: Csató Kata teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
15 listopada 2019 |
3xM, czyli Moniuszko-Miłość-Miraże
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: role reżyseria: Bielenia Bernarda teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
19 grudnia 2020 |
Na pełnym morzu
Sławomir Mrożek
postać: Średni reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
28 listopada 2021 |
Garderobiany
Ronald Harwood
forma twórczości: role reżyseria: Aigner Paweł teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
4 czerwca 2023 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Aigner Paweł teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|